E martë, 24 Nëntor, 2020
9 C
Tirana

Etiketa

Princ Harry

“Një show si familja Kardashian”, Harry dhe Meghan nënshkruajnë kontratën e majme me Netflix

Princ Harry dhe Meghan Markle priten të nënshkruajnë një kontratë prej 150 milionë dollarësh, për të dokumentuar aktivitet e tyre filantropike dhe të bamirësisë. Duka...

Princ Harry përfundon në një klinikë psikiatrike

Princ Harry duket se po përjeton një periudhë të vështirë në jetën e tij. Sipas revistës “Globe”, ai është pranuar në një klinikë psikiatrike në...

Kompanitë e basteve nxjerrin kuota për ndarjen e Princit Harry dhe Meghan

Pas largimit të tyre nga familja mbretërore, kompanitë e basteve në Angli kanë filluar të vënë kuota mbi jetën personale të Meghan Markle dhe...

Mbretëresha i ka bërë ofertën Meghan “për të jetuar pa tituj” përpara dasmës

Mbretëresha e Britanisë ia ka ofruar lirinë për të jetuar pa tituj përpara dasmës Princit Harry dhe Meghan Markle, por vetë aktorja është shprehur...

Kanadaja nuk lejon Princ Harry dhe Meghan që të jenë banorë të vendit

Një javë më parë mori dhenë lajmi se Princ Harry dhe Meghan Markle kishin vendosur të hiqnin dorë nga roli i tyre në familjen...

Pas largimit nga familja mbretërore, Meghan Markle i përvishet punës

Dukesha e Sussex Meghan Markle dhe Princ Harry i kanë habitur të gjithë me largimin e tyre nga familja mbretërore. Ata hoqën dorë nga statusi...

Largimi i Princ Harry/Ish-Marina: Ushtarët ndihen të neveritur nga veprimi i tij

Ish-Marina James Glancy, një ish-Kapiten në Shërbimin e Barkave Speciale është shprehur se vendimi i Princ Harry për t’u larguar nga Familja Mbretërore ka...

Hiqen nga muzeu i Londrës statujat prej dylli të princ Harry dhe Meghan Markle

Muzeu Madame Tussauds në Londër ka vendosur t’i heqë statujat prej dylli të Princ Harry dhe Meghan Markle nga seti familjar mbretëror. Menaxher i Përgjithshëm...

“Ishte aq i thjeshtë”, këngëtarja shqiptare dhe nëna e saj takohen me princ Harry-n

Këngëtarja shqiptare Rita Ora dhe nëna e saj Vera Ora ditën e djeshme kanë qenë pjesëmarrëse në një koncert bamirësie në Pallatin e Gjykatës...

Kërkohet dado për foshnjen mbretërore, ja sa do të jetë paga

Princ Harry dhe Dukesha Meghan u bënë prindër për herë të parë këtë muaj dhe sollën në jetë djalin e tyre, Archie Harrison. Ndërkohë, media...

Të fundit

Kaos në Itali, radhë të gjata të autoambulancave me të infektuar (Foto)

Spitalet janë sërish nën ''presion'', pas valës së dytë të koronavirusit në Itali. Fotot që po bëjnë xhiron e mediave italiane, tregojnë radhë të...

Veliaj “zhduk” kullat e qendrës së Tiranës në videon e propagandës

I gjendur nën akuza të vazhdueshme për betonizimin e kryeqytetit, kryebashkiaku Erion Veliaj na ka dhënë mundësinë për herë të parë të shohim Tiranën...

Bien poshtë akuzat, Gjykata e Stambollit nxjerr të pastër Sinan Idrizin

Gjykata e Lartë në Stamboll ka liruar nga akuzat biznesmenin shqiptar, Sinan Idrizi. Ky i fundit, ishte akuzuar për mashtrim nga një biznesmen turk, Adnan...

Video/ UEFA mahnitet me golin e Rei Manajt kundër Bjellorusisë

UEFA i ka bërë jehonë golit të Rei Manajt të shënuar me kombëtaren shqiptare gjatë ndeshjes me Bjelllorusinë, e cila ishte e fundit në...

Nga dollari tek euro: Si i morën emrat e tyre 6 monedhat kryesore të botës

Kur mendoni vërtet mbi to, paratë janë shumë të çuditshme. Kjo është ndoshta arsyeja pse nuk e bëjmë zakonisht këtë gjë. Gjëja e fundit...