E premte, 21 Janar, 2022
6.5 C
Tirana

Kompanitë e basteve nxjerrin kuota për ndarjen e Princit Harry dhe Meghan

Pas largimit të tyre nga familja mbretërore, kompanitë e basteve në Angli kanë filluar të vënë kuota mbi jetën personale të Meghan Markle dhe Princit Harry.

Sipas Daily Mail, mund të vendosësh bast mbi gjithçka mbi Harry dhe Megan, që nga puna që do të bëjnë për të qenë të pavarur (një e ardhme në modë apo si “influencer” janë më të kuotuarat, por edhe një “reality show” e deri tek ribashkimi në Buckingham Palace).

Një rikthim i Markle në serinë televizive “Suits” e ka koeficientin 21, ndërsa pjesëmarrja e saj në serialin “The Crown” t’i shumëfishon të ardhurat 100 herë. Pavarësia ekonomike e çifti në një kohë shumë të shkurtër është një bast i sigurt dhe kuotohet shumë pak.

Një lamtumirë përfundimtare mes Harry e Meghan është një hipotezë e largët por me koeficient të ulët, nëse vendos 10 paund merr mbrapsht 40. Kompanitë e basteve mendojnë se çifti do të divorcohet brenda vitit 2025.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kursi i këmbimit, me sa shkëmbehet sot euro, dollari dhe paundi britanik

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rënie e lehtë e euros dhe paundit britanik. Ndërkohë, dollari dhe franga zvicerane kanë shënuar...

I ftohti polar “mbërthen” Shqipërinë, temperatura të ulëta dhe reshje dëbore

Duke filluar nga orët e para të ditës së sotme, moti paraqitet me vranësira dhe reshje shiu në zonat bregdetare, por reshje dëbore në...

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...