E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Etiketa

divorci

Psikologia e sociologia sqarojnë pse po divorcohen shqiptarët

Nga: MARSELA SINANI Të dhënat e publikuara gjatë harkut kohor të viteve 2015-2019, demostrojnë një fakt tronditës se shqiptarët janë skeptikë tek martesa. Në 2019,...

Gjyqtari zvarrit divorcin e gruas: Ka dhe më keq

Emisioni “Stop” ishte këtë të martë në Vlorë për problemin e zonjës Ilda Malaj. Malaj është nënë e dy vajzave 7 dhe 3 vjeç. Prej...

Emigracioni çon divorcet në nivel rekord / Një e katërta e çifteve ndahen

Monitor Emigracioni, pavarësia ekonomike e grave, mosmarrëveshjet financiare kryesojnë listën si arsyet kryesore pse po divorcohen shqiptarët. Teksa shifrat e 2019-s tregojnë nivelin më të...

Bill dhe Melinda Gates njoftojnë divorcin

Bashkëthemeluesi i Microsoft dhe gruaja e tij thonë se ata do të vazhdojnë të punojnë së bashku në Bill & Melinda Gates Foundation, fondacioni...

Aktorja e telenovelave turke vendos të flasë për ndarjen

Një ndër aktoret më të dashura turke Beren Saat, e cila u bë e njohur në vendin tonë pas telenovelës “Dashuri e ndaluar” ,...

Xhensila Myrtezaj flet për herë të parë për divorcin e prindërve

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj ka folur për herë të parë për divorcin e prindërve, dhe marrëdhënien me të atin. E ftuar në emisionin “Në kurthin...

Pas divorcit Adele shet shtëpinë e saj dhe humbet një milion paund

Në mënyrë që të ndërroje faqe dhe të shpëtoje shpejt e shpejt nga kujtesa e ish-burrit Simon Konecki, Adele ka shitur vilën e saj...

Kompanitë e basteve nxjerrin kuota për ndarjen e Princit Harry dhe Meghan

Pas largimit të tyre nga familja mbretërore, kompanitë e basteve në Angli kanë filluar të vënë kuota mbi jetën personale të Meghan Markle dhe...

Ç’po ndodh me martesën e Rudina Dembacajt? E vërteta e divorcit…

Kohët e e fundit, aktorja Rudina Dembacaj është kthyer në kryefjalën e mediave rozë, lidhur me një ndarje të mundshme nga bashkëshorti. Ishte ky...

E moshuara i përgjërohet me lot në sy kunatës: Mos ma lër vëllain në mes të rrugës

Emisioni “Me Zemër të Hapur”, në News 24, ka sjellë këtë mesditë historinë e 67-vjeçares Valdete Thomai me vëllain e saj. E moshuara ka udhëtuar...

Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...