E shtunë, 8 Maj, 2021
12 C
Tirana

Etiketa

pretenca

E fundit / SPAK jep pretencën, kërkon 18 vite burg për Moisi Habilajn

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK) ka dhënë sot pretencën për Moisi Habilajn dhe pjesëtarët e tjerë të grupit kriminal të trafikut...

Prokuroria kërkon dënimin me 1.6 vjet burg/ Salianji: Ndihem i privilegjuar  

Prokuroria e Tiranës dha pretencën tri ditë më parë për të akuzuarit për “kallëzim të rremë” në bashkëpunim në të quajturën dosja “Babale”. Për...

“I kishe premtuar 200 mijë euro”, gazetarja vendos në “siklet” Salianjin

Teksa flisnin për pretencën e dhënë nga prokuroria ndaj ish-deputetit Ervin Salianji, gazetarja Klodiana Lala i kërkoi demokratit që të sqarojë dëshminë e Fredi...

Prokuroria kërkon burg për Salianjin, Kryemadhi “shënjestron” Ramën

Prokuroria ka dhënë sot pretencën për ish-deputetin e PD-së, Ervin Salianjin, për të cilin kërkoi dënim 1 vit e 6 muaj burg ose shërbim...

Dënimi ndaj Salianjit është realisht penalizim i opozitës

Nga: Mero Baze Ervin Salianji, një ish- deputet i Partisë Demokratike, është dënuar sot me një vit e gjysëm heqje lirie, e cila i është...

Pretenca/ Berisha: Ja pse Rama urdhëroi dënimin me burg të Salianjit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me pretencën e dhënë ditën e sotme nga Prokuroria për ish-deputetin Ervin Salianji. Përmes një postimi në Facebook,...

Sulmi ndaj policisë në Elbasan, ja sa vite burg kërkon Prokuroria për Suel Çelën

Prokuroria për Krime të Rënda ka dhënë ditën e sotme pretencën për Suel Çelën, Enea Bekteshin dhe Kelmend Xhaferrin. Gjatë leximit të pretencës u konstatuan...

Nga infermier në trafikant, prokuroria kërkon 15 vite burg për Armando Kocerrin

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi dënimin me 15 vite burgim për të dyshuarin si anëtar të bandës “Habilaj”, Armando Kocerrin. Ulja e dënimit...

Prokuroria jep pretencën, kërkon 12 vite burg për Saimir Tahirin

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, raporton "BalkanWeb". Tahiri, së bashku me ish-drejtorin e Policisë...

Saimir Tahiri mbërrin tek Gjykata e Krimeve të Rënda, sot jepet pretenca

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka mbërritur në Gjykatën e Krimeve të Rënda, pasi sot pritet të lexohet pretenca dhe të kërkohet masa e...

Të fundit

Amnesty International i rikthen Navalnit statusin e “të burgosurit politik”

Amnesty International të premten i kërkoi falje kritikut të burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny për heqjen e statusit të tij si "i burgosur i ndërgjegjes" dhe...

Milani gjen trajnerin e ri, ja kush projektohet në vendin e Piolit

Te Milani mund të ketë një tjetër ndryshim në pankinë pas atij të tetorit të vitit 2019, kur u largua Marko Xhampaolo. Tani radhën mund...

Dosjet/ Ja si CIA i përdorte pëllumbat si spiunë gjatë Luftës së Ftohtë

Dokumentet e de-klasifikuara vitet e fundit të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës në SHBA (CIA), tregojnë përdorimin e pëllumbave-spiunë gjatë Luftës së Ftohtë. Në fakt,...

Salianji: Ata që ka Rama sot në lista, i janë lutur Bashës për të qenë në PD

Kandidati fitues për deputet në Korçë nga Partia Demokratika, Ervin Salianji i ka dalë në mbrojtje kryedemokratit Lulzim Basha, teksa theksoi se ai ka...

A bëhen njerëzit më fetarë në kohë krizash?

Nga: Danielle Tumminio Hansen “The Conversation” Feja e organizuar ka qenë në rënie për dekada me radhë në Shtetet e Bashkuara. Por gjatë pandemisë së...