E fundit / SPAK jep pretencën, kërkon 18 vite burg për Moisi Habilajn

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK) ka dhënë sot pretencën për Moisi Habilajn dhe pjesëtarët e tjerë të grupit kriminal të trafikut ndërkombëtar të drogës.

Në dokumentin e SPAK, që siguron “BalkanWeb”, rezulton se Moisi Habilaj dhe anëtarët e tjerë të bandës janë dënuar për disa vepra të rënda penale, për të cilat SPAK kërkon dënimin me 63 vite burg në total.

Për vetë Moisi Habilajn kërkohen 18 vite burg