E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

prekëse

“Nuk i thoja dot që e bija do t’i ndërronte jetë”, Rama rrëfen situatën prekëse

Në takimin që pati me ambasadorët në Pallatin e Brigadave, kryeministri Edi Rama foli për bisedën që zhvilloi me babain e 20-vjeçares që ndërroi...

Prekëse/ Nëna shqiptare shtron çdo ditë tryezën për fëmijët që ia rrëmbyen

Fotoja ku shfaqet një nënë shqiptare e cila ka shtruar tryezën për fëmijët dhe burrin e saj, na ka prekur të gjithëve. Burri i saj...

“Ah, sikur të kisha një copë jetë”, letra prekëse e shkrimtarit Marquez

Fituesi i çmimit ‘Nobel’, shkrimtari Gabriel Garcia Marquez para se të vdiste shkroi një letër të fundit, që me shume gjasa do t’iu mbizotërojë...

Foto prekëse/ Martohet me dashurinë e jetës një ditë para se të humbte betejën me kancerin

Një grua është martuar me të fejuarin e saj i cili vuante nga një sëmundje e pashërueshme. Dasma u organizua një ditë para se...

Prekëse/ Vajza e aktores meksikane flet për të ëmën, çfarë tha pas vdekjes së Salome

Javë më parë, qarkulloi lajmi se aktorja e njohur Edith Gonzales u nda nga jeta. Aktorja spanjolle e njohur për shqiptarët me rolin e...

Letra prekëse e Hazard pasi iu bashkua Realit: Faleminderit që më ndihmuat të…

Eden Hazard është nga sot futbollist i Realit të Madridit. Lajmi është dhënë nga vetë klubi madrilen në faqen zyrtare, ku ndër të tjera...

“O dashuri e përjetshme, më ‘helmove’ zemrën”, fjalët prekëse të vajzës së Muhamet Likos

Një ditë më parë u nda nga jeta parodisti i famshëm i Vlorës, Muhamet Liko. Në moshën 64-vjeçare, Liko humbi jetën në një spital...

U gjet i pajetë te shinat e trenit, fjalët prekëse të babait të 17-vjeçarit: Ti po fle

Ditën e premte në në Oberglatt të Cyrihut në Zvicër, humbi jetën një 17-vjeçar nga Kosova. Trupi i pajetë i të riut, Rinor Bunjaku...

Humbi betejën me kancerin, letra prekëse që shkroi 35-vjeçarja para se të ndërronte jetë

Një grua 35-vjeçare e cila humbi betejën me kancerin, ka lënë pas një letër shumë emocionuese. Mediat e huaja shkruajnë se në vitin 2017,...

Historia prekëse/ U dogj në moshën dy vjeçare, Japonia i ktheu buzëqeshjen kosovares (Video)

Ministri i Zhvillimit Ekonomik në qeverinë e Kosovës, Valdrin Lluka ka postuar një ndër historitë më të dhimbshme të luftës, pasuar pas shumë vitesh...

Të fundit

Autobusi i linjës Libohovë-Tiranë del nga rruga, plagoset pasagjerja

Mëngjesin e sotëm, një aksident ka ndodhur në aksin nacional Gjirokastër-Kakavijë, në afërsi të fshatit Dervician, ku një autobus i linjës Libohovë-Tiranë ka dalë...

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...