Kuriozitete

Prekëse/ Vajza e aktores meksikane flet për të ëmën, çfarë tha pas vdekjes së Salome


               Publikuar në : 20:52 - 24/06/19 Enno

Javë më parë, qarkulloi lajmi se aktorja e njohur Edith Gonzales u nda nga jeta. Aktorja spanjolle e njohur për shqiptarët me rolin e saj të famshëm si “Salome” u nda nga jeta, pasi nuk i mbijetoi dot luftës disa vjeçare me kancerin.

Vëllai i aktores tregoi në një intervistë, se ajo kishte bërë të gjitha organizimet që familja e saj të mos shqetësohej për detajet pas vdekjes. Ai tregoi se Gonzalez kishte organizuar funeralin dhe ishte siguruar që vajza e saj, Constanza do ishte nën mbikëqyrje.

Krahas kësaj, ai ka ndarë me publikun për herë të parë fjalët e fundit që e bija e aktores, Constanza i shkroi së ëmës.

“Mamaja ime ishte një person i mrekullueshëm dhe një mama e shkëlqyer. Ajo kurrë nuk e përdori punën për të mos qenë një mama e përkushtuar. Mbaj mend kur isha fëmijë, sado e lodhur të ishte nga puna, kur vinte në shtëpi më puthte dhe ditën tjetër nuk ankohej pse e zgjoja që në 6 të mëngjesit.”

Vajza e aktores, Costanza është vetëm 14 vjeçe.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT