E premte, 22 Tetor, 2021
14.5 C
Tirana

“Nuk i thoja dot që e bija do t’i ndërronte jetë”, Rama rrëfen situatën prekëse

Në takimin që pati me ambasadorët në Pallatin e Brigadave, kryeministri Edi Rama foli për bisedën që zhvilloi me babain e 20-vjeçares që ndërroi jetë sot në spital, pas goditjes nga tërmeti në Tiranë.

Rama u shpreh se e dinte që 20-vjeçarja Xhesika nuk do ia dilte dot, por këtë lajm të hidhur s’ia thoshte dot të atit.

“E dija që ajo nuk do ia dilte dot. Xhesika vdiq ditën e sotme, duke e çuar numrin e viktimave në 51 dhe pas diskutimit që pata me mjekët, e dija që s’do ia dilte dot. Takova të atin sot paradite, por nuk ja thoja dot këtë lajm të hidhur”, tha Rama.

Momentet kur babai i Xhesikës i lutej kryeministrit Edi Rama t’ia çonin vajzën në Itali ishin tepër prekëse. Kryeministri u shpreh se e kishte me merak vajzën e tij, por pak orë më vonë, shpresat u shuan për Xhesikën.

Studentja që do të bëhej arkitekte, u godit në kokë pasi i ra një tullë në tentativë për të dalë nga pallati ku banonte në Kombinat.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...