E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

prag

Regjimi një-partiak i Kinës komuniste është në prag të shembjes

Nga Minxin Pei “Project Syndicate” Për të kremtuar 70-vjetorin e Republikës Popullore, presidenti kinez Xi Jinping, do të mbajë më 1 tetor një fjalim, duke...

Kosovë, paralajmërohet skenar i ri në prag të zgjedhjeve

Derisa gjithë matematikat e partive të tjera e dërgojnë PDK-në në opozitë, nënkryetari i kësaj partie Xhavit Haliti ka paralajmëruar një skenar të ri...

Prag lufte? Raketat S-400 përplasin SHBA-Turqi, ja mesazhi i fundit

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, duke treguar se vazhdon procesi në lidhje me dërgesën e S-400, tha se “Nuk ka ndonjë problem....

FMN: Të rishikohet ulja e pragut të TVSH-së për bizneset e vogla

Shqipëria rezulton të ketë efektivitetin më të ulët të grumbullimit të Tatimit mbi Vlerën e Shtuar (TVSH) në Rajon. Sipas një analizë të Fondit Monetar...

Prag lufte/ Rritet tensioni në Gjirin Persik, Irani rrëzon dronin amerikan

Situata në gji shkallëzohet: Gardat e Revolucionit kanë qëlluar një dron amerikan, sipas tyre, ai gjendej në hapësirën iraniane. Por sipas SHBA droni ka...

Mesazhi i Bashës në prag të protestës: Bij dhe bija të shqiptarëve, asnjë hap pas (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pak orë para nisjes së protestës së 8 kombëtare ka publikuar spotin e protestës duke ftuar të gjithë...

Këshilltari shqiptar i bashkisë Londër: Brexit? Situata duket e frikshme, prag greminës

Këshilltari i Këshillit Bashkiak të Londrës, Kastriot Berberi ka qenë i ftuar në emisionin “A Show” në News 24. Ai na solli një panoramë...

Në prag të protestës, Ambasada Amerikane apel opozitës: Refuzoni dhunën

Dy ditë para protestës së opozitës, vjen apeli i Ambasadës Amerikane në Tiranë. Kjo e fundit kërkon nga qytetarët dhe udhëheqësit politikë shqiptarë që...

Video/ Tifozët e PSG-së ‘djegin’ Manchesterin në prag të Championsit

Tifozët e Paris Saint-Germain kanë pushtuar qytetin e Manchesterit në prag të supersfidës me Man United mbrëmjen e së martës. Dy skuadrat do të ndeshen...

Franca në prag të një revolucioni të ri, por dështimi i Macron do t’i dëmtonte të gjithë

Nga Bernard Guetta “Internazionale”/ Në këtë pikë, situata rrezikon të dalë nga kontrolli. Asgjë nuk është e qartë, por fakti që qeveria franceze i...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...