Futboll

Video/ Tifozët e PSG-së ‘djegin’ Manchesterin në prag të Championsit

               Publikuar në : 19:43 - 12/02/19 Enno

Tifozët e Paris Saint-Germain kanë pushtuar qytetin e Manchesterit në prag të supersfidës me Man United mbrëmjen e së martës.

Dy skuadrat do të ndeshen në 1/8-at e Champions League dhe tifozët vizitorë kanë kaluar gjithë ditën e martë duke nxehur sfidën. Tifozët e PSG-së janë nga më të zjarrtët dhe më të organizuarit në Francë dhe kanë udhëtuar të shumtë drejt Anglisë.Aktualisht ata janë grumbulluar në një nga sheshet kryesore të Manchesterit dhe do të nisen drejt stadiumit “Old Trafford”.

Megjithatë nuk raportohet të ketë pasur incidente teksa ta kanë kënduar dhe kërcyer duke mbajtur edhe flakadanë në duar. Pamjet janë spektakolare dhe me siguri e njëjta gjë do të ndodhë edhe në Old Trafford.

Ultrasit francezë këndojë dhe ndezin flakadanë, duke e bërë edhe më të zjarrtë sfidën që na pret sot në orën 21:00

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT