Futboll

Ylli i Bayernit i hedh fanellën një fëmije, shqiptari ia rrëmben nga duart (Video)

               Publikuar në : 20:01 - 12/02/19 Enno

Një episod mjaft interesant ka ndodhur në takimin e fundjavës mes Bayern Munich dhe Schalke. Një fëmijë mbante në dorë një pankartë me emrin e Joshua Kimmich, ku i kërkonte yllit ë Bayernit që ti jepte fanellën. Futbollisti gjerman ka vendosur t’ia plotësojë kërkesën vogëlushit.

Ndërkohë që ai po bëhej gati që t’ia dorëzonte një dorë e një tifozi e ka marrë fanellën më përpara dhe ky ishte një shqiptar nga Kosova. Lajmi raportohet nga portali kosovar “Indeksonline”. Më pas tifozi sigurisht që vendosi t’ia dorëzojë fanellën vogëlushit. Për më shumë video:

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT