Kronikë

Makina përplas për vdekje 27-vjeçarin, largohet nga vendi i ngjarjes


               Publikuar në : 20:33 - 12/02/19 Enno

Një aksident me vdekje ka ndodhur pasditen e sotme rreth orës 18:50 në qytetin e Kavajës. Një mjet i paidentifikuar ka aksidentuar me pasojë vdekjen, shtetasin Caush Ballabani, rreth 27 vjeç dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes. Sipas informacioneve të bëra publike në media, 27 vjeçari ka qenë duke u kthyer nga puna për në shtëpinë e tij dhe ndërsa lëvizte me biçikletë është goditur nga një makinë që duket se e ka marr përpara në një distancë prej 10 metrash.

Ngjarja ka ndodhur në qendër të qytetit pranë Prokurorisë, ku një mjet ka përplasur me vdekje një këmbësor. Mësohet se drejtuesi i mjetit nuk ka ndaluar në vendngjarje, ndërsa ende nuk dihet identiteti i viktimës.

Ndërkohë forca të shumta të policisë ndodhet në vendngjarje, të cilët po punojnë për zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e autorit.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT