E premte, 10 Korrik, 2020
33 C
Tirana

Etiketa

politike

Haga mund të prodhojë tërmet politik në Kosovë

Nga Mero Baze Njoftimi i prokurorit special në Hagë, nuk ka hedhur në erë vetëm inciativën amerikane për një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë, por...

Drejtësia politike, e mundi politikën me drejtësinë

Nga Mero Baze Debati mbi anulimin e takimit Kosovë- Serbi në Shtëpinë e Bardhë, ka devijuar tek fakti i përdorimit të Gjykatës Speciale për qëllime...

Azem Hajdari flet për politikën dhe kujtimin e veçantë nga babai

Azem Hajdari flet për herë të parë në një intervistë ekskluzive për Abc News mbi jetën, politikën, familjen dhe kujtimin për të atin të...

“Do kandidoj, nuk bëhet fjalë”/Murrizi paralajmëron lëvizje të re politike në zgjedhjet e ardhshme

Nënkryetari i Parlamentit, Myslim Murrizi ka paralajmëruar një lëvizje të re politike, në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një intervistë për emisionin “Kjo Javë” në...

Të gjithë presin axhendën politike të post pandemisë

Nga Alfred Peza Dita e parë e hapjes së re graduale që po aplikon Shqipëria, përkoi me 24 orëshin e rekordeve më pozitive të pandemisë...

Çfarë po ndodh me politikën në Kosovë? Hashim Thaçi bën lëvizjen e radhës

Çfarë po ndodh me politikën në Kosovë? Ashtu siç kishte paralajmëruar edhe më herët, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka vijuar që të ndërmarrë “hapa...

COVID-19 në Kosovë/ Komuniteti ndërkombëtar bën thirrje për mënjanim të politikës

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Prishtinë, Natalia Apostolova, shefat e misioneve të BE-së, ambasadorët e Mbretërisë së Bashkuar, Zvicrës, Norvegjisë, shefi i...

Në Shqipëri, bashkëpunimi politik është lajm i gabuar

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se mbledhja e Këshillit të Sigurimit ka kaluar shumë mirë dhe se ai është dakordësuar me presidentin Meta dhe...

Yuri Kim tha se nuk është koha për politikë/ Kundërpërgjigjet Basha

Pas mesazhit të Ambasadores Amerikane, Yuri Kim, ka reaguar kryetari i PD-së Lulzim Basha. Kim deklaroi se aktualisht nuk është koha për të bërë politikë...

Yuri Kim ka një mesazh të rëndësishëm për Metën, Ramën dhe Bashën

Ambasadorja Amerikane në Shqipëri Yuri Kim, përmes një postimi në Twitter i është drejtuar udhëheqësve politikë shqiptarë, duke u shprehur se aktualisht nuk është...

Të fundit

Shqipëria do të mbyllet sërish? Rama flet për gjendjen kritike në vend

Rama foli sot në konferencën për mediat, në lidhje me situatën e rënduar nga koronavirusi. Pyetja që bëjnë më shpesh qytetarët lidhet me faktin...

Rama flet për fitoren, zbulohet lëvizja urgjente e Bashës

Kryedemokrati Basha do të dalë pak pas në një konferencë për shtyp. PD njofton se Basha do të flasë rreth aktualitetit politik. “Kryetari i Partise...

Situatë e rënduar me të infektuarit/Ministria e Shëndetësisë mbyll pishinat në të gjithë vendin

Si pasojë e shtimit të rasteve me COVID, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka marrë vendimin për mbylljen e pishinave në të gjithë...

Xhemi Shehu largohet nga “Top Channel”

Moderatorja simpatike e ekranit, Xhemi Shehu, është larguar nga "Top Channel". Pak kohë më parë u përfol për një largim të mundshëm të trupës...

“Marrëveshja e 5 qershorit nuk preket”, Rama flet për kushtet e PD (VIDEO)

Në prani të Edi Ramës, Taulant Balla deklaroi se mazhoranca mbështet edhe hapjen e listave, kërkesë kjo e opozitës parlamentare. Në një konferencë të...