E hënë, 16 Maj, 2022
27.5 C
Tirana

“Në sallë ka kriminelë me kartelë në FBI”, Basha: Votoni Vettingun në politikë!

Kryedemokrati Basha lëshoi sot një akuzë të fortë, teksa tha se në Kuvend ka kriminelë e anëtarë të krimit të organizuar. Kreu i PD-së u shpreh se të ulur nëpër karriget e Parlamentit ka persona që janë të skeduar nga Policia e Shtetit, dhe autoritetet ligjzbatuese ndërkombëtare, si FBI, Interpol, Europol etj. Në të njëjn kohë, ai apeloi ndaj mazhorancës socialiste, që të miratojë Vettingun në politikë.

“Pirgu i letrave që na keni vënë përpara, është një harxhim kriminal i parave të taksapaguesve të OSBE. Pse? Kjo nuk është gjë tjetër, veçse një koperturë që ju doni të hidhni mbi një Kuvend.

Këtu në Kuvend ka kriminelë, anëtarë të krimit të organizuar në kartelat e Europolit, të FBI, të DEA-s, ka edhe bedelë të organizatave kriminale dhe këtu pas ulet dikush që ka përdorur fyerjet më të rënda. Gjuhën më të ulët që njeh fjalori shqiptar, ndaj zonjave, tash 8 vite pa u hyrë gjemb në këmbë.

Ndaj nëse do kishte proporcionalitet, s’mund të na bëni ju moral. Minimalja është të votoni Vettingun në politikë, deri në atë moment më shumë vlen letra e banjos se sa kjo këtu. Kur të nisni me sanksione, ai këtu s’duhet të vijë më fare me ato që ka nxjerr nga goja. Ndaj matini fjalët, se po vareni si parti e kriminalizuar në palc”, u shpreh Basha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Strategjia detare 2035

NGA GJENERAL PIRO AHMETAJ Shqipëria jonë është e bekuar me mbi 450 km vijë bregdetare, ndërsa hapësira e interesave detare (det i brendshëm dhe territorial)...

Deklaratat për SPAK/ Hajdari: Politika të qëndrojë larg drejtësisë, “peshqit e mëdhenj” janë në rrjetë

Në daljet e fundit për mediat, kryeministri Rama është shprehur se po pret me padurim që SPAK-u të godasë nga të katër anët. Duket...

Plagoset ish kandidati për kreun e PS-së, ngjarja në lokalin e reperit të njohur

Ish-kandidati për kreun e Partisë Socialiste në Durrës, Ardit Kërtusha, është plagosur me armë zjarri mesditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur në një lokal në...

Gazeta austriake zbulon skandalin e madh, stafi i Metës vihet në lëvizje. Ja çfarë do ndodhë

Presidenca ka reaguar pas artikullit në gazetën austriake "Kronen Zeitung", duke i cilësuar si shpifje dhe gënjeshtra të fabrikuara. Reagimi është përcjellë nga ana...

SPAK mes PD dhe PS

Dikur PD e drejtuar nga Lulzim Basha nuk besonte te SPAK, por më pas jo vetëm depozitoi disa denoncime por kërkoi i pari që...