E enjte, 22 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

VETTINGU

Shefja e kabinetit të kryeprokurorit Olsian Çela kalon vettingun

Shefja e kabinetit të Prokurorit të Përgjithshëm, Pranvera Pustina ka kaluar me sukses Vettingun. Ajo është konfirmuar në detyrë ditën e sotme duke dalë e...

Kim takon kryetaren e KPA, Shtylla: Mbështetja e ndërkombëtarëve e domosdoshme

Kryetarja e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Albana Shtylla priti sot në ambientet e Kolegjit ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim...

“Shqipëria ka nevojë për ju!”/ Yuri Kim: KLGj po vepron për të mbështetur gjyqtarët e Vettingut

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka apeluar ndaj gjyqtarëve, për aplikimet në Gjykatën Kushtetuse. KLGJ në një njoftim në faqen e saj, inkurajon gjyqtarët me...

Kalon vettingun prokurorja e Tiranës, Afërdita Ndoi

Afërdita Ndoi, prokurore pranë Prokurorisë së Tiranës ka kaluar vettingun dhe është konfirmuar në detyrë. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka zhvilluar sot një seancë...

BE: Vettingu proces thelbësor për integrimin, të ndalen sulmet e padrejta

Në kuadër të vizitës zyrtare në Tiranë, Komisioneri për Politikën e Fqinjësisë Europiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Oliver Varhelyi është takuar me anëtarët e...

Ministrja suedeze: Mbështesim integrimin e Shqipërisë, vlerësoj ecurinë e vettingut

Ministrja e Punëve të Jashtme e Suedisë, Anne Linde u shpreh se Suedia mbështet Shqipërinë në rrugëtimin në Bashkimin Europian. Në një koferencë me kryeministrin...

Pezullimi i kreut të OFL, Alibeaj: Vettingu në polici falsitet, krimi qeveris vendin

Partia Demokratike ka reaguar për pezullimin nga detyra të drejtorit të Operacionit Forca e Ligjit, Artan Shkëmbi, pasi rezultonte nën hetim për korrupsion e...

“Vettingun e kalon kush i shërben politikës”, jep dorëheqjen gjyqtari i Apelit Tiranë

Gjyqtari i Apelit, Gjin Gjoni ka dhënë dorëheqjen nga Këshilli i Lartë Gjyqësor. Burime nga KLGJ bëjnë me dije se Gjin Gjoni ka dorëzuar...

Kreu i Drejtorisë së Standardeve Profesionale kalon në ‘sitën’ e vettingut

Vijon procesi i vettingut në polici, teksa i radhës që do të paraqitet do të jetë kreu i Drejtorisë së Standardeve Profesionale, Arben Saliu. Saliu...

SPAK “djeg” Luan Dacin, gjyqtari mashtroi institucionet shqiptare

Nga hetimet, organet e Vettingut kanë pësuar një tjetër goditje. Gjyqtari i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Luan Daci, është pezulluar nga detyra. Ai...

Të fundit

Kthjellime dhe vranësira në të gjithë vendin, si pritet të jetë moti sot

Sot masat ajrore të qëndrueshme do të kushtëzojnë kthjellime në të gjithë vendin tonë, deri në mesditë. Sipas MeteoAlb, pasditja dhe mbrëmja sjellin kalime vranësirash...

Champions League/ Bajern shkatërron Atletikon, Inter shpëton në fund

Përfundoi java e parë e Ligës së Kampioneve të sezonit 2020-2021. Bie në sy triumfi shkatërrimtar i Bajernit, i cili e nis fushatën e mbrojtjes...

Mjekët: Përdorimi i antibiotikut nuk ka efekt në luftën ndaj Covid-19

Mjekët Arian Mezini dhe Skëndër Brataj janë shprehur në 'Opinion', se qytetarët nuk duhet të përdorin antibiotikun për të luftuar Covid-19. Ata e kanë cilësuar...

Nishani: Inceneratorët, grabitje më e dhunshme sesa e Rinasit në vitin 2019

Inceneratorët janë kthyer në debatin kryesor mes partive politike në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Partia Demokratike ka dërguar kallëzim penal në SPAK, për...

Mjeku shqiptar në Spanjë: Maskat pa filtër të bëra vetë janë pa vlerë

Diskutimi mbi efektin mbrojtës të maskës përballë Covid -19 vijon të shkaktojë debate. Mjeku shqiptar në Madrid, Kita Sallabanda tha se në Spanjë maska bërë...