E enjte, 27 Janar, 2022
5.5 C
Tirana

Etiketa

politikanët

Pse u besojmë aq shumë influencuesve, shitësve dhe politikanëve që gënjejnë?

Nga: Bahador Bahrami Shoqëria jonë drejtohet nga ndikimi shoqëror. Nga shitësi që dëshiron t’ju shesë një makinë, nga politikani që dëshiron votën tuaj, dhe nga influencuesi...

“Ky është vetëm fillimi”/Yuri Kim paralajmëron politikanët e korruptuar

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim, ka paralajmëruar se pastrimi i politikës nga elementët e korruptuar është vetëm fillimi. Ajo i ka mëshuar faktit se...

Basha: Vetting politikanëve nga SPAK

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka prezantuar tre propozimet e kësaj force për ndryshimet kushtetuese, ndërsa tha para gazetarëve se sapo ka depozituar në...

Politikanët në rrezik nga Vettingu, ja drafti i PD-së

Partia Demokratike pritet të dorëzojë në Kuvend kërkesën për të ndërhyrë në disa nene, të cilët do të sjellin Vetting në politikë, ndryshim të...

Demokracia në distancë:Të gjitha gafat e politikanëve gjatë komunikimeve “Zoom”

Nga Matteo Castellucci “Linkiesta” Politika ndikohet nga të njëjtat pajisje që mundësojnë mësimin nga distanca nëpër shkolla, me ndryshimin që parlamentarët paguhen më mirë. Në...

Shumica e politikanëve tanë janë me tru të ‘cekët’, e me xhepa shumë të thellë

Nga: Kim Mehmeti Nëse e keni vërejtur, te ne të gjithë të rinjtë duan të bëhen ose këngëtarë, ose gazetarë ose politikanë. Sepse këto profesionet...

Murrizi: Kam dashur ta vras Rexhep Meidanin, me Fatos Nanon na ndante plumbi

Mbrëmjen e djeshme, teksa ka qenë i ftuar në emisionin “Open”, deputeti Myslim Murrizi është shprehur se kur ka qenë president Rexhep Meidani, ka...

SPAK-u funksionon kur të kenë frikë politikanët prej tij

Nga: Ben Andoni Të gjithë jemi kthyer në tifozë për këtë apo atë kauzë, ku shumica qoftë edhe instiktivisht nuk i shpëton dot qëndrimit partiak...

Yuri Kim: Mendoj se politikanët kanë një rreng që e luajnë hera-herës me popullin

Ambasadorja Amerikane në Tiranë, Yuri Kim deklaroi se Shqipëria ka potenciale të jashtëzakonshme, por njëkohësisht edhe probleme serioze, që sipas saj duhet të kapërcehen. Në...

Fitimet tuaja, i ndani me ne? Tritan Kalo shpërthen ndaj politikanëve

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo, ka shpërthyer keq ndaj politikanëve shqiptarë në këtë kohë pandemie. Me një mesazh të drejtpërdrejtë, ai u kërkon politikanëve...

Të fundit

Reshje dhe borë, si do të ndryshojnë temperaturat nesër

Vendi ynë për ditën e premte pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime dhe...

Tr*toli në banesën e Dukës, avokati i autorit të dyshuar nxjerr faktet

34-vjeçari Arlen Hasanaj nuk e ka pranuar akuzën se ka vendosur tritolin në portën e Armand Dukës. Avokati i tij provon përmes pamjeve filmike,...

Retorika antishtet si promovim i vetëgjyqësisë dhe pandëshkueshmërisë

Nga: Preç Zogaj Tek ishte ngulur në oborrin e PD-së në datën tetë janar, Sali Berisha ka parë t’i kalojnë përanash dhe para syve sulmet...

Sot Dinamo-Partizani në “Air Albania”, rrugët që do të bllokohen

Sot pritet me mjaft emocion ndeshja Dinamo-Partizani, që do zhvillohet në orën 16:45 në stadiumin “Air Albania”. Policia e Tiranës ka marrë një plan...

PD depoziton kallëzim penal në SPAK kundër Veliajt

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në SPAK një kallëzim ndaj kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, dhe zyrtarë të tjerë të Bashkisë Tiranë, për...