Murrizi: Kam dashur ta vras Rexhep Meidanin, me Fatos Nanon na ndante plumbi

Mbrëmjen e djeshme, teksa ka qenë i ftuar në emisionin “Open”, deputeti Myslim Murrizi është shprehur se kur ka qenë president Rexhep Meidani, ka dashur që ta vrasë atë. Me tone të larta, ai tha se klasa politike i ka pirë gjakun popullit shqiptar.

“Kur ishte Rexhep Meidani president, kam dashur ta vras. Se këta politikanë i kanë pirë gjakun këtij populli. Hipokrizi bastarde dhe vuajnë shqiptarët prej 30 vitesh…Hë mo hë, çfarë shikoni kështu. Po re…kam dashur ta vras, se të gjithë mendonim dhe e shihnim si vrasësin e Azem Hajdarit. Më vinte ta…Me Fatos Nanon na ndante plumbi”, deklaroi Murrizi.