E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

“Do bëhet pallat”/Veliaj: “Sami Frashëri” do ndërtohet aty ku ka qenë

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka reaguar menjëherë pas denoncimeve të kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi, e cila tha në emisionin “Opinion” se aty ku është shkolla “Sami Frashëri” do të ndërtohet një pallat.

Sipas Kryemadhit, aty ku ka qenë shkolla që tashmë është shembur, do të ndërtohej pallat. Pasi qeveria ia kishte kthyer tokën ish-pronarit.

Përmes një mesazhi drejtuar gazetarit të “Opinion”, Blendi Fevziu, Veliaj shprehet se shkolla “Sami Frashëri”, do të ndërtohet aty ku ka qenë dhe dyfish më e madhe.

“Faleminderit zonjës Kryemadhi që bën spote publicitare, por shkolla do të ndërtohet aty ku ka qenë. E ftoj zonjën Kryemadhi në inagurim”, shkruante Veliaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...