E mërkurë, 21 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

Veliaj

Akuzat për inceneratorët, Veliaj sulmon Bashën

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka replikuar sërish ndaj kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Duke ju referuar dy shtëpive të ndërtuara...

“E la protestën e Astirit për një makinë luksoze”, Veliaj i nxjerr ‘të palarat’ Bashës

Kryebashkiaku Veliaj i ftuar në 'Open', hodhi një sërë akuzash ndaj kryedemokratit, Lulzim Basha. Veliaj tha se Basha e la protestën e Astirit, pasi...

“U bë me 4 shtëpi gjatë tërmetit dhe pandemisë”/ PD padit Veliajn: Ka shpifur për të dëmtuar imazhin e Bashës

PD ka paditur për shpifje kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Kjo forcë politike kërkon dënim maksimal për kryebashkiakun Veliaj, pasi akuzohet se...

‘Çunat janë zdromsa’, Rama ngacmon Veliajn: Mos i hy më këtij muhabeti

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Petrelë, për të vizituar një familje që përfiton nga skema e rindërtimit, të cilës i është dëmtuar...

“Djali e kaloi i pari, pastaj Ajola dhe unë!” Veliaj tregon si e mori virusin

Erion Veliaj ka folur sot për eksperiencën e tij në përballimin me virusin COVID-19, një ditë pasi doli negativ në tamponin e dytë. Në një...

Rama komenton infektimin e Veliajt: Inshallah s’ma ka lënë mua stafetën

Kryeministri Edi Rama aktualisht ndodhet në Lezhë, ku po inspekton disa biznese. Gjatë vizitës së tij, Rama komentoi edhe lajmin për infektimin me COVID-19 të...

Pas Veliajt, edhe deputeti shqiptar konfirmon se është infektuar

Pak më herët, Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj bëri me dije se është infektuar me COVID-19. Ndërkohë pas Veliajt, edhe deputeti shqiptar Ralf...

Pandemia në Shqipëri/ Infektohet Erion Veliaj

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka konfirmuar vetë kryebashkiaku përmes një postimi në rrjetin social Twitter. “1/2 Miq,...

150 milionë lekë shpërblim për Tiranën/ Veliaj: Urimet nuk bëhen me duart bosh

150 milionë lekë është shpërblimi që Bashkia e Tiranës do t’i japë klubit të Tiranës, pasi u konfirmuan të dielën si kampionë të Shqipërisë....

Robert Budina shërohet nga virusi: Do padis Ramën, Veliaj bën koncerte

Regjisori Robert Budina, tashmë e ka kaluar koronavirusin pa simptoma. Budina tha për “ABC News” se aktualisht po merret me procedurat e padisë ndaj...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...