E mërkurë, 21 Tetor, 2020
7 C
Tirana

Etiketa

polici

Kryeministri Hoti shkarkon Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka shkarkuar  nga detyra Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. “Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar...

Pezullimi i kreut të OFL, Alibeaj: Vettingu në polici falsitet, krimi qeveris vendin

Partia Demokratike ka reaguar për pezullimin nga detyra të drejtorit të Operacionit Forca e Ligjit, Artan Shkëmbi, pasi rezultonte nën hetim për korrupsion e...

“Ja si ma qëlluan dajën me thikë gati për vdekje në mes të lokalit në Kavajë, policia s’bën asgjë”, nipi publikon videon tronditëse

Dy ditë më parë Besnik Çelmeta është qëlluar me thikë në Kavajë. Nipi i tij ka denoncuar me video te ish-kryeministri Sali Berisha, se si daja...

Nuk ndalen operacionet në Vlorë, në fokus personat në kërkim

Në qytetin e Vlorës vijojnë prej disa ditësh kontrolle në rrugët kryesore. Mësohet se policia e Vlorës në bashkëpunim me të Tiranës dhe FSHN-në vijon...

Korça në shtetrrethim, kontrolle të rrepta në çdo cep të qytetit

Policia e Shtetit po kryhen kontrolle të rrepta në Korçë, për të vënë në pranga kriminelë dhe persona të kërkuar nga ligji. Kontrollet pritet të...

Bilanci i Policisë Rrugore, 1 mijë gjoba në 24 orë

Policia Rrugore gjatë 24 orëve të fundit ka pezulluar 46 leje drejtimi, ka arrestuar 18 drejtues mjetesh dhe ka vendosur 1237 gjoba. Iu është...

Arrestohen dy shqiptarë në Itali, i tradhëton celulari

Ditën e sotme, janë arrestuar dhe janë urdhëruar që të burgosen dy shqiptarë me banim në L’Aquila të Italisë. Ata i ka tradhtuar celulari...

Sherr me fqinjin për pronën, plagoset efektivi i policisë në Tropojë

Një sherr ka ndodhur pasditen e sotme në Tropojë, ku për pasojë ka mbetur një person i plagosur. Ngjarja është regjistruar në fshatin Bujan, rreth...

Digjet makina e kryeplakut të fshatit Fushë-Derven, zbardhen detajet e para

Një ngjarje e rëndë është shënuar gjatë natës së sotme, ku është djegur mjeti tip "Mercedez Benz" me targa AA 331 EH i kryeplakut...

Shokuese/ Polici i burgjeve nën efektin e alkoolit, mezi e mbajnë këmbët (VIDEO)

Në një kohë kur propagandohet se policia bën namin me indetifikimin e parcelave me drogë dhe kap trafikantët, kur policia ruan rendin dhe se...

Të fundit

Deti/“Anija është ofruar nga grekët”, Manjani lëshon paralajmërimin e fortë

Një ditë më parë, Greqia dhe Shqipëria ranë dakord që t’i drejtohen Gjykatës së Hagës për kufirin detar. Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka...

Brataj: Kur teshtijmë mund të nxjerrim deri në 1 milion spërkla

Muaj më parë diskutohej nëse duhej mbajtur maska edhe në ambiente të hapura. E ndërsa sot studiuesit janë mëse të bindur se maskat janë...

Shqipëri/ Sa kushton trajtimi i një të sëmuri me koronav*rus në kushte shtëpie

Trajtimi në shtëpi po u kushton pacientëve shqiptarë qindra mijëra lekë vetëm në një javë, duke i vënë seriozisht në vështirësi financiare. Sipas disa...

Shenjat që sot do të triumfojnë/ Horoskopi 21 tetor 2020

Dashi Do të keni kohë dhe dëshirë për të bërë gjëra që do t’ju përmirësojnë shëndetin dhe pamjen. Nëse keni marrë hua para nga një...

Diell dhe rritje temperaturash/ Parashikimi i motit, 21 tetor 2020

Moti në vendin tonë gjatë paradites paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta, ku më të shpeshta vranësirat do jenë në gjysmën lindore të...