E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Momenti kur i vendoset tritoli policit të njohur si i “forti” i lagjes 17

I konsideruar si i forti i lagjes 17 në Durrës, ia hodhi paq pasi mjeti i tij shpëtheu nga vendosja e tritolit. Kamerat e ambientit përreth kanë kapur momentin kur një person i paidentifikuar ka vendosur lëndë plasëse në makinën e Lulzim Kastratit.

Në video shihet një person i cili vendos tritolin në mjetin e inspektorit të Durrësit, dhe ikën me vrap. Ai afrohet në gomën e parë të ‘Benzit’ duke instaluar lëndën plasëse, ndërsa është favorizuar nga fakti që nuk ka patur lëvizje në rrugë.

Për fat të mirë nga shpërthimi janë regjistruar vetëm dëme materiale. Policia ka shoqëruar disa persona në polici, që dyshohen se mund të kenë dijeni për ngjarjen.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...