E diel, 9 Maj, 2021
27 C
Tirana

Etiketa

pfizer

BE arrin marrëveshjen me Pfizer, porositen 1.8 miliardë vaksina anti-covid

Komisioni Evropian ka arritur një marrëveshje me kompaninë BioNTech / Pfizer për të blerë deri në 1.8 miliardë doza shtesë të vaksinës së tyre...

Kosova pritet të pranojë mbi 4 mijë doza të Pfizerit

Kosova pritet të pranojë të martën 4,680 doza të vaksinës Pfizer/BioNTech, konfirmuan për Radion Evropa e Lirë zyrtarë për media të Ministrisë së Shëndetësisë. “Kjo...

Manastirliu: Këtë javë do të mbërrijnë mbi 11 mijë vaksina të Pfizer

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka ndjekur nga afër vaksinimin masiv në sheshin “Skënderbej”. Ajo tha se ritmi i vaksinimit nuk do...

Pfizer fillon eksportimin e vaksinave ndaj Covid-19, të prodhuara në SHBA

Dërgesa e vaksinave kundër Covid-19, të kompanisë Pfizer Inc për Meksikën këtë javë përfshin doza të prodhuara në fabrikën e saj në Shtetet e...

Mbërrijnë në Rinas 8190 vaksina nga Pfizer

8190 vaksina të tjera anti COVID të Pfizer kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në aeroportin e Rinasit. Lajmin e ka bërë me dije kryeministri Edi...

Pfizer identifikon versione të rreme të vaksinës kundër koronavirusit

Kompania farmaceutike amerikane Pfizer ka thënë se ka identifikuar versione të rreme të vaksinës së saj kundër koronavirusit, në Meksikë dhe Poloni. Dozat janë konfiskuar...

Drejtori i Pfizer: Mund të nevojitet një dozë e tretë e vaksinës anti-covid

Drejtori Ekzekutiv i kompanisë Pfizer, Albert Bourla ka dalë me një deklaratë të re të fundmi ku bën me dije se personat që kanë...

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i Organizatës...

NATO kërkesë zyrtare Shqipërisë: Vaks*nimi i Ushtrisë të bëhet vetëm me Pfizer

Teksa procesi i vaksinimit po vazhdon në Shqipëri, NATO u ka dërguar një kërkesë autoriteteve shqiptare dhe Forcave të Armatosura, duke kërkuar që vetëm...

Vaksinimi, mbërrijnë pjesa e parë e 22 mijë e 230 dozave të Pfizer

Një pjesë e 22 mijë e 230 dozave të vaksinave Pfizer që kryeministri Rama ka premtuar se do të mbërrijnë brenda 20 prillit në...

Të fundit

Kavajë / Minibusi merr flakë në rrugë, vetëm dëme materiale

Në aksin rrugor Rrogozhinë- Durrës, në afërsi të Kavajës ka marrë flakë në lëvizje një mjet tip minibus. Për fat udhëtarët kanë dalë në...

Liderët e opozitës nuk kanë dimensionin e burrit, janë adoleshentë

Nga Spartak Ngjela Si nuk u rritën një herë në moshë individët që duan të drejtojnë Shqipërinë, apo edhe ata që e kanë drejtuar atë! Nuk...

Aksident në Berat-Skrapar, mjeti bie nga ura, plagoset rëndë 28-vjeçarja

Një aksident është regjistruar në aksin nacional Berat-Skrapar, në fshatin Vërtop. Mjeti tip Audi,me targa AA 723 LK, që drejtohej nga një 28-vjeçare është rrëzuar...

Kosovë / Shënohen 97 raste të reja me COV*D-19, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Armando Sadiku shënon dy gola në Bolivi

Mungesa e golit në kampionatin e Bolivisë, ku është transferuar gjatë merkatos së janarit, kishte filluar t’i shndërrohej në një makth Armando Sadikut Por më...