E premte, 7 Maj, 2021
24 C
Tirana

Etiketa

perdorim

A krijon varësi përdorimi i mediave sociale? Ja çfarë thotë studimi i fundit

Në kushtet kur qindra miliona njerëz kalojnë orë të panumërta me telefonat e tyre celularë dhe në platformat e mediave sociale, ngrihet një pyetje...

”Është e sigurt”/ OBSH: Të mos pezullohet përdorimi i vaksinës AstraZeneca

Organizata Botërore e Shëndetësisë, u ka bërë thirrje shteteve që të mos ndalojnë përdorimin e vaksinës së prodhuar nga Astrazeneca, pas konstatimit se në...

Kush janë godinat më të vjetra në botë, që janë ende sot në përdorim

Njerëzit e kuptuan shumë kohë më parë se jetesa e mbrojtur nga elementët e natyrës, është e preferueshme. Dhe ndërsa shpellat kanë funksionuar për...

Pasaportat diplomatike, Qeveria shtyn afatin e përdorimit

Këshilli i Ministrave ka marrë vendimin për të shtyrë vlefshmërinë e pasaportave diplomatike dhe të shërbimit. “Top channel” raporton se, vendimi i marrë së fundmi...

Tërmeti në Floq, Rama: Do përdorim paratë e fushatës për të rindërtuar shtëpitë

Kryeministri Rama mëngjesin e sotëm ishte në një takim me banorët e njësisë numër 10 në Tiranë. Në këtë takim të pranishëm ishin edhe...

Kina trondit WhatsApp, ja pse ndalon përdorimin e aplikacionit

WhatsApp ka pësuar tronditje në Kinë. Sipas Observatorit të Hapur të Ndërhyrjes në Rrjet (OONI), të dhënat tregojnë se shërbimet kineze të internetit kanë...

Jemi akoma në kohë që të hamë qershia të freskëta, ja përse na ndihmojnë

Fruti i qershisë në Shqipëri fillon të piqet e të dalë në treg në muajin maj deri në muajin korrik sipas zonave të caktuara...

Të fundit

Dermatologia: Ja rreziqet e sëmundjeve të lëkurës nga ekspozimi në diell

Në Pavijonin e Dermatologjisë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, por edhe në shumë klinika dermatologjie, janë shtuar pacientët që kanë probleme kronike me...

LSI fillon ankimimet për 25 prillin/ Kryemadhi: E vërteta, brenda tek kutitë

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit u fituan nga Partia Socialiste, e cila siguroi 74 mandate dhe do të qeverisë sërish e vetme në 4...

Kuvendi diskutonte shkarkimin e tij, Meta në kafe me deputetin socialist

Paraditen e sotme, teksa Kuvendi po diskutonte për shkarkimin e tij dhe ngritjen e një Komisioni Hetimor, Presidenti i Republikës Ilir Meta, është fotografuar...

Kosovë, 3 viktima dhe 170 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Katër viktima dhe 170 raste të reja me koronavirus u raportuan në Kosovë në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ 6 deputetë votuan kundër, 1 abstenoi (Emrat)

Ditën e sotme, Kuvendi miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ndërkohë, 6 deputetë të...