E martë, 24 Nëntor, 2020
5 C
Tirana

Etiketa

para

Ngadalësimi i kreditimit, bankat vendosin paratë jashtë vendit

Ngadalësimi i kreditimit ka rritur aktivet jorezidente të sektorit bankar në tremujorin e tretë të vitit. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë, në fund...

Nuk i deklaroi, britanikes i sekuestrohen mijëra paund në Rinas

Një britanike është kapur me 21 mijë e 900 paund të padeklaruara në Rinas. Asaj iu gjetën paratë gjatë kontrollit në vijën e dytë, të...

Rrëzohet avioni që transportonte para, raportohen 7 viktima

Një avion i cili transportonte ushqim, motoçikleta dhe para është rrëzuar sot pak pas ngritjes nga aeroporti i Sudanit të Jugut. Ministri i Transportit deklaroi...

Merr flakë blindi që transporton paratë

Në qytetin e Gjirokastrës, në rrugën që të çon drejt Libohovës, ka marrë flakë një makinë që transporton para. Zjarri ka rënë në pjesën e...

Vidhen 50 mijë € në pikën e këmbimit, autori tha se ishte nga Azerbajxhani

Një kambist në Fier ka rënë pre e një mashtrimi me një shumë të konsiderueshme parash. Mësohet se ngjarja në fjalë ka ndodhur më 11...

KQZ-ja hap thesin, shumat marramendëse që përfitojnë këto parti politike (FOTO)

Në mbledhjen e sotme, KQZ ka miratuar vendimin për shpërndarjen e fondeve për partitë politike për vitin 2020. KQZ ka shpërndarë 140 milionë lek...

“OSHEE humbi 64 mln euro vitin që shkoi”, PD: Janë futur në xhepat e Ramës

Sekretari i Burimeve Njerëzore në PD, Ervin Minarolli është shprehur se OSHEE ka humbur 64 milionë euro vitin që kaloi. Përmes një deklarate për mediat,...

Skandal te mjekësia/ Me para në dorë, studentja ‘ngelëse’ merr notën që do

Një shumë e konsiderueshme të hollash në dorë dhe nga ngelës shndërrohesh në kalues, madje me një notë të mirë në librezë. Kamera e fshehtë...

Si të fitoni para duke blerë borxhin e qeverisë

Paratë e kursyera shpesh zgjedhim t’i investojmë në pasuri të paluajtshme ose t’i ruajmë llogari bankare. Për depozitat me afat maturimi 12 mujor, norma...

​ Sondazhi/ Shumica e amerikanëve zgjedhin qenin ndaj partnerit të tyre

Qeni njihet prej kohësh si miku më i mirë i njeriut. Por amerikanët, e kanë çuar këtë raport në një një nivel të ri....

Të fundit

Video/ Mesfushori shqiptar, Qazim Laçi protagonist në kampionatin francez

Pas performancës mjaft të mirë me Kombëtaren, mesfushori Qazim Laçi, ka qenë protagonist edhe në ndeshjen e kampionatit të zhvilluar ditën e sotme. Futbollisti dibran...

Bill Gates: Të gjitha vaksinat anti-covid do të jenë gati deri në shkurt 2021

Miliarderi Bill Gates ka treguar pozitivitetin e tij në lidhje me vaksinat anti-Covid që janë krijuar. Ai është shprehur se pothuajse të gjitha vaksinat anti-Covid...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Meta i ashpër me Ramën: Kush të pengon të shtosh buxhetin për shëndetësinë?

Duke folur për situatën aktuale me krizën e shkaktuar nga koronavirusi në vend, Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shprehur se detyra e tij...

Gjirokastra krijon klub të ri, Bashkia merr sërish në përdorim stadiumin

Lajme të mira nga Gjirokastra për sa i përket futbollit. Pas situatës kaotike që solli edhe falimentin e Luftëtarit, i cili këtë sezon nuk merr...