E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

U kapën me 5 mln lekë në makinë, gjykata lë në burg dy të arrestuarit

Dy të ndaluarit dy ditë më parë në Maqellarë të dyshuar për veprën penale “Korrupsion aktiv në zgjedhje”, janë njohur ditën e sotme me masën e sigurisë teksa kanë dalë para gjykatës së shkallës së parë në Dibër.

Mësohet Gjykata ka vendosur të pranojë kërkesën e Prokurores së çështjes, duke i lënë shtetasit Denis Xholi me detyrë jurist i Bashkisë Bulqizë dhe Abjon Ceku 25 vjeç në arrest me burg.

Avokati mbrojtës Halil Zhuka tha se nuk ka provë që vërteton se ato kanë kryer këtë vepër penale.

Mbështetësit e Partisë Demokratike kanë bllokuar dy ditë më parë një makinë në zonën e njohur si rrethrrotullimi i Maqellarës, ku janë gjetur para.

Një person, i identifikuar vetëm me emrin “Genti” kishte informuar kandidatin për deputet nga radhët e demokrative, Luan Hakën se dy punonjës të Bashkisë së Bulqizës Denis Gjoli dhe Albjon Ceku që pretendohet se po shpërndanin para në këmbim të votave

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....