E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

pagesat

Speciale/ Kush janë 24 trajnerët e kombëtareve të EURO 2020 dhe më të paguarit

Austria - Franco Foda (Gjermani) Në Tetor 2017, Federata Austriake e Futbollit njoftoi se Franco Foda, një gjerman me përvojë të konsiderueshme si trajner...

Pagesat e tërmetit/ Këshilli Bashkiak i Tiranës miraton listën e re të përfituesve

Këshilli Bashkiak i Tiranës ka miratuar sot pagesat ‘cash’ për 1,566 familje , shtëpitë e të cilave pësuan dëme që mund të riparohen nga...

Shtëpia e Bardhë: Trump nuk u informua pasi pagesat ruse nuk ishin verifikuar

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë Robert O'Brien tha të mërkurën se Presidenti Donald Trump nuk ishte informuar me gojë lidhur me...

Rriten me ritme dyshifrore pagesat bankare nga interneti dhe kartat

Gjatë vitit të kaluar 11 nga 12 bankat tregtare në vend e ofruan shërbimin e “home banking”. Banka e Shqipërisë analizon se, këto shërbime...

“Shqiptarët i kanë rënë hiles”, Irini Qirjako tregon sa fitohet në një dasmë

Pjesëmarrja e këngëtarëve që këndojnë live në dasma, sigurisht që ka një kosto. Thuhet se çmimet janë rritur, madje shpesh konsiderohen edhe të papërballueshme....

“Ju doni rritje rroge, s’doni të punoni” (Video)

“Emisioni” Stop në Tv Klan ka zgjidhur problemin mes punonjësve dhe drejtuesve të fabrikës së këpucëve “Endi shpk” në Shkozet të Durrësit. Punonjësit ankohen...

Miratohet ndihma ekonomike për shtresat në nevojë dhe pagesat e PAK

Këshilli Bashkiak i Tiranës zhvilloi sot mbledhjen e tij të radhës, ku miratoi një sërë vendimesh të rëndësishme me karakter social, që kanë ndikim...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...