E enjte, 14 Tetor, 2021
15.5 C
Tirana

“Shqiptarët i kanë rënë hiles”, Irini Qirjako tregon sa fitohet në një dasmë

Pjesëmarrja e këngëtarëve që këndojnë live në dasma, sigurisht që ka një kosto. Thuhet se çmimet janë rritur, madje shpesh konsiderohen edhe të papërballueshme. Ikona e muzikës popullore, Irini Qirjako, ka folur në emisionin “Mes Yjesh” për çmimet e tregut.

Pjesë nga biseda:

”Për jetën e natës në Tiranë, thuhet që këngëtarët marrin nga 1 mijë, deri në 7 mijë euro. Po tregu juaj i dasmave, e arrin këtë shifër deri në 7 mijë euro? Apo e kalon?”

Irini Qirjako: ”Jo, nuk është kështu! Përpara kur hidhej shumë lekë, bëhej nami. Tani shqiptarët e kanë mbledhur dorën, gjithë leku që mblidhet e merr çifti, nusja me dhëndrin! I kanë rënë hiles tani!”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Të kam mik, mos u bëfsh kurrë si Berisha”, Basha qesh me batutat e Ramës

Kryedemokrati Basha ka qeshur me batutat e kryeministrit Rama, dhe nuk ka mundur dot që të qëndrojë serioz para deputetëve sot në Kuvend. Pas...

Ngritja e Komisionit Hetimor për çështjen Becchetti, Rama-Bashës: Ta harroni

Rama foli nga foltorja e Kuvendit, për kërkesën e opozitës për ngritjen e një Komisioni Hetimor për çështjen “Becchetti”. Kryeministri gjatë fjalës në Parlament...

Rama-Bashës: Mos imito atë të “Foltores”, je në pikë të hallit

Debati i ashpër ndërmjet Bashës dhe Shalsit, kanë marrë vemendjen e kryeministrit Rama. Kreu i qeverisë e ka nisur fjalën e tij në Kuvend...

Ish-kryeprokurori në arrati, refuzohet kërkesa për pezullimin e dënimit me burg

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla për pezullim, dhe shtyrje të ekzekutimit të dënimit. Llalla i kërkoi gjykatës të pezullojë...

Të dielën dita pa makina/ Rrugët ku do bllokohet qarkullimi i automjeteve

Të dielën, kryeqyteti do të presë për të pestin vit radhazi 'Maratonën e Tiranës', ku janë regjistruar për të marrë pjesë vrapues nga shumë...