E premte, 3 Prill, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

orë

Koronavirusi në Zvicër/ 38 persona humbin jetën brenda 24 orëve

Koronavirusi dita-ditës po shndërrohet në një armik gjithnjë e më të madh për njerëzimin. Situata paraqitet shqetësuese në Itali, Spanjë, SHBA dhe jo vetëm. COVID-19 është...

Koronavirusi/ 655 persona humbën jetën brenda 24 orëve në Spanjë

Koronavirusi po bën “kërdinë” në Spanjë. Sipas autoriteteve zyrtare spanjolle 655 persona kanë humbur jetën brenda 24 orëve duke e çuar numrin total të viktimave...

Situatë kritike në Spanjë, 738 viktima në 24 orë

Për shkak të koronavirusit, situata paraqitet mjaft kritike në Spanjë. Sipas të dhënave më të fundit të bëra publike nga autoritetet zyrtare në Spanjë, në...

Koronavirusi/ Policia e Shtetit: Ja ç’ka ndodhur 24 orët e fundit

Policia e Shtetit vijon që të marrë masa ndëshkuese për këdo që thyen rregullat e vendosura nga qeveria për të ndaluar përhapjen e koronavirusit. Sipas...

Shkelën urdhrin e ndalimit të qarkullimit, sa shoferë u ndëshkuan brenda 24 orëve

Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin janë evidentuar 245 drejtues mjetesh të cilët kanë shkelur urdhrin e ndalim qarkullimit dhe janë...

Koronavirusi/ Bilanci tragjik në Itali: 369 viktima në 24 orë

Koronavirusi po bën “kërdinë” në Itali. Autoritetet përkatëse kanë raportuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 369 persona, duke shkuar kështu numri...

Bilanci tragjik i koronavirusit në Itali/ 175 viktima në 24 orët e fundit

Situata nga koronavirusi në Itali po përkeqësohet nga dita në ditë. Autoritetet e shtetit fqinj kanë raportuar se brenda 24 orëve të fundit kanë ndërruar...

Vetëm pak orë para koncertit, Artiola Toska humb personin e dashur

Këngëtarja e muzikës popullore Artiola Toska vetëm pak orë para koncertit që u mbajt në kuadër të 100-vjetorit të shpalljes së Tiranës kryeqytet, ka...

Rama i prerë: Ata që kanë pasuri, duhet ta justifikojnë brenda 48 orësh

Gjatë një aktiviteti me Repartin RENEA, kryeministri Edi Rama theksoi se ata që kanë pasuri të mëdha do të duhen ta justifikojnë brenda 48...

Indianët lexojnë mbi 10 orë në javë, më shumë se çdo vend tjetër në botë

Mediat sociale dhe konsumizmi digjital, janë bërë aq shumë të njohura në shumicën e pjesëve të botës, sa që është e lehtë të harrohet...

Të fundit

Merkel merr vendimin që nuk pritej kaq shpejt

Zëdhënësi i kancelares gjermane, Angela Merkel, ka njoftuar se ajo i ka dhënë fund karantinës së saj dhe është kthyer në zyrë. Merkel është...

Spanja thyen rekordin e viktimave në 24 orë

Një tjetër ditë tragjike për Spanjën. Sot kanë humbur jetën prej koronavirusit 932 persona. Numri i përgjithshëm i vdekjeve ka shkuar në 11.000. Spanja...

Çfarë po ndodh me Shkodrën? 12 të infektuar për 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit, mjaft shqetësuese janë shifrat që vijnë nga qyteti i Shkodrës lidhur me personat e infektuar me koronavirus. 12 raste...

Ëndrra e madhe bëhet realitet, Ronaldo dhe Messi do të luajnë në një skuadër sezonin e ardhshëm

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi kanë ndarë më dysh botën e sportdashësve të futbollit, por për adhuruesit më të mëdhenj të këtij sporti vjen...

“Kështu do përfundonim nëse s’do izoloheshim”, Rama: Kemi hyrë në zonën e zjarrit

Kryeministri Rama ka përcjellë një video me mjaft rëndësi, ku paralajmëron qytetarët anembanë vendit se kemi hyrë në zonën e zjarrit. Ai thekson se...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT