E hënë, 18 Tetor, 2021
11.5 C
Tirana

Koronavirusi në Zvicër/ 38 persona humbin jetën brenda 24 orëve

Koronavirusi dita-ditës po shndërrohet në një armik gjithnjë e më të madh për njerëzimin.

Situata paraqitet shqetësuese në Itali, Spanjë, SHBA dhe jo vetëm.

COVID-19 është përhapur me ritme të shpejta edhe në Zvicër, ku ka shkaktuar 38 viktima brenda 24 orëve.

Po ashtu, në 24 orët e fundit, numërohen 815 persona të prekur nga virusi në fjalë.

Në total numri i viktimave në Zvicër është 191, ndërsa janë infektuar 11 712 persona.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zgjedhjet/ Numërohen 99.8 % e votave në Kosovë

Deri në orët e para të ditës, janë numëruar 99.8 përqind e votave në komunat e Kosovës. Duke iu referuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...

Studentët rikthehen në auditore, kusht vaksinimi ose testi PCR

Pas më shumë se një viti mësimi online, studentët dhe pedagogët do të rikthehen sot në auditore, për vitin e ri akademik 2021-2022. Sikundër...

Zgjedhjet lokale në Kosovë, më shumë se gjysma e komunave shkojnë në balotazh

Rezultatet paraprake të zgjedhjeve komunale të së dielës në Kosovë, tregojnë se në 21 nga 38 komunat e vendit do të ketë një raund...

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...