E mërkurë, 20 Janar, 2021
4 C
Tirana

Etiketa

nis

Vaksinimi kundër gripit, Manastirliu: Kemi siguruar 368 mijë doza

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ishte në Poliklinikën Qendrore në Tiranë, ku ka nisur sot programi i vaksinimit kundër gripit. Manastirliu deklaroi...

Nis sesioni i ri parlamentar/ Ruçi përshëndet marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë

Ka nisur këtë të hënë zyrtarisht sesioni i ri parlamentar 2020-2021. Në nisje të seancës në sallën e Kuvendit u vendos Himni kombëtar, ndërsa deputetët...

Bundesliga/ Ja ndeshjet që do të luhen sot në Gjermani

Bundesliga gjermane do të rikthehet sot pas disa javësh pezullimi për shkak të situatës së krijuar nga pandemia e koronavirusit. Kryendeshja e javës së 26-të...

Rikthehet Bundesliga, por me rregulla të reja

Pas disa javësh pezullimi për shkak të koronavirusit, ditën e nesërme do të rikthehet Bundesliga. Sipas mediave të huaja, kampionati gjerman do të rikthehet me...

U pezullua nga pandemia e koronavirusit, ja kur pritet të fillojë “Formula 1”

Shpërthimi i pandemisë së koronavirusit në të gjithë botën, bëri që shumë evenimente të rëndësishme sportive të pezulloheshin apo të anuloheshin. Një ndër këta ishte...

“Ka shkelur Kushtetutën”/ Kurti kërkon shkarkimin e Hashim Thaçit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një shkrese zyratre ka informuar kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, lidhur me implikimet kushtetuese të shkëmbimit...

“12 raste me koronavirus në Shqipëri”, Prokuroria nis hetimet për audion e rreme

Pas mesazhit që u shpërnda në audio në Whatsapp se ka 12 raste të infektuarish me koronavirus në Shqipëri, ka ardhur edhe reagimi zyrtar i...

Nis operacioni “anti-KÇK”

Sot Policia ka nisur operacionin Forca e Ligjit, në kuadër të aktit normativ “anti-KÇK”. Raportohet se 12 drejtoritë vendore të policisë kanë përgatitur një listë...

Fiskalizimi nis nga 1 shtatori 2020, publikohet varianti final i ligjit

Një nga nismat më të debatuara të vitit 2019, ai për fiskalizimin, pritet të konkretizohet në vjeshtën e këtij viti me fillimin e zbatimit...

TAP nis së shpejti ndërtimin e seksionit detar nga bregdeti italian

Seksioni nëndetar i tubacionit Trans Adriatik (TAP) nga brigjet italiane do të fillojë së shpejti, raporton media azere Trend duke cituar një deklaratë të...

Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...