E mërkurë, 20 Janar, 2021
8 C
Tirana

Nis sesioni i ri parlamentar/ Ruçi përshëndet marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë

Ka nisur këtë të hënë zyrtarisht sesioni i ri parlamentar 2020-2021.

Në nisje të seancës në sallën e Kuvendit u vendos Himni kombëtar, ndërsa deputetët u ngritën në këmbë dhe kënduan vargjet e këngës simbol të shqiptarëve.

Gjatë fjalës së tij në nisje të seancës së parë parlamentare, kreu i parlamentit, Gramoz Ruçi përshëndeti marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë.

“Marrëveshja i hap rrugë njohjes reciproke Kosovë-Serbi. Përshëndes marrëveshjen ekonomike Kosovë-Serbi. Sesioni i kaluar parlamentar ishte produktiv në disa aspekte”, tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...