E martë, 19 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Etiketa

negociatat

Negociatat për BE/ Rama zbulon se kush do jetë kreu i grupit negociator

Kryeministri Edi Rama ka treguar se cili do jetë personi përgjegjës për udhëheqjen e procesit për integrimin e vendit në BE. Gjatë fjalës së tij...

Zyrtare/ Këshilli Evropian vendos hapjen e negociatave me Shqipërinë

Këshilli Evropian ka vendosur për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë. Lajmi është përcjellë nga Ministria për Punët e Jashtme, e cila e...

Soreca tregon se çfarë përfiton Shqipëria nga çelja e negociatave

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka komentuar vendimin e ministrave të jashtëm për t’i hapur rrugë çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një...

Negociatat/ Soreca: Kushtet që duhet të plotësojë Shqipëria

Ambasadori i BE Luigi Soreca përgjatë një deklarate theksoi se në mënyrë që Shqipëria të ulet në tryezë me BE duhet të plotësojë disa...

“Fituam të drejtën e mohuar nga historia”/ Ngjela komenton hapjen e negociatave

Avokati i njohur, Spartak Ngjela ka komentuar vendimin e BE për hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërinë. Përmes një postimi në Facebook, Ngjela thotë...

“Integrimi është sot më larg së asnjëherë”, Vasili komenton kushtet e vendosura nga BE

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka komentuar vendimin për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Përmes një postimi në Facebook, Vasili thotë...

“Të zbatojmë sa më parë kushtet”, Meta reagon pas vendimit të BE për negociatat

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur vendimin e ministrave të BE-së, të cilët ranë dakord me hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Përmes...

Të enjten vendimi final/Balla publikon letrën e 73 eurodeputetëve dërguar Këshillit Evropian

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla i ka shprehur mirënjohjen e tij 73 eurodeputetëve të grupeve më të mëdha politike në Parlamentin...

Një doracak për të kuptuar ato që thotë e bën Ilir Meta

Nga Alfred Peza  Besoj se pakkush mund ta ketë harruar që plot 16 vjet më parë, Ilir Meta u shkëput nga Partia Socialiste për të...

“Keqqeverisja e Ramës”/Bardhi: Kushtet për integrimin në BE mund të shtohen

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi thotë se Bashkimi Evropian mund t’i shtojë kushtet e saj për integrimin e Shqipërisë. Përmes një postimi në...

Të fundit

A mund të “provojë” shkenca se ka një jetë të përtejme?

A ka jetë pas vdekjes? Një seri e re dokumentarësh në “Netflix”, pretendon të provojë se po. Por seriali mbështetet mbi një mori dukurish...

Aksident në aksin Milot-Fushë Krujë, humb jetën 70-vjeçari

Një aksident automobilistik është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin Milot-Fushë Krujë, pranë kryqezimit në fushë Mamurras. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se një motor i...

Britania e Madhe shënon ditën më vdekjeprurëse që nga fillimi i pandemisë

Varianti i ri i koronavirusit ka pushtuar Britaninë e Madhe. Në 24 orët e fundit, janë shënuar 1.610 viktima, shifra më e lartë ditore...

Mandzukiç vishet kuqezi, zgjedh fanellën me numrin 9

Mario Mandzukiç është zyrtarisht futbollist i Milanit. Mëngjesin e sotëm sulmuesi kroat firmosi kontratën 6 mujore nga e cila do të përfitojë 1.8 milion...

Inagurimi i Bidenit/ Masa të pashembullta sigurie dhe një shkëputje nga tradita

Zyrtarët e sigurisë në Shtetet e Bashkuara thonë se po marrin të gjitha masat paraprake për të mbrojtur nga një sulm i mundshëm gjatë...