E martë, 19 Janar, 2021
8 C
Tirana

Etiketa

negociatat

Komisioneri Oliver Varhelyi: Për Shqipërinë thelbësor mbetet sundimi i ligjit

Komisioneri për zgjerimin e BE, Olivér Várhelyi prezanton në një intervistë ekskluzive për DW përmbajtjen e draft-kuadrit për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë...

Rashica nis negociatat me klubin e Serisë A

Futbollisti shqiptar, Milot Rashica po performon shumë mirë me skuadrën e Verder Bremen, në Bundesligë. Rashica shënoi gol në ndeshjen e fundit të klubit, duke...

15 kushtet e Evropës/ Meta: Kjo punë nuk zgjidhet me lobim

Presidenti Ilir Meta ka komentuar 15 kushtet e vendosura nga Këshilli Evropian, për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. I ftuar në emisionin “Çim Peka LIVE”,...

Mustafa Nano: Dy arsye pse jemi me fat që negociatat shqiptaro-serbe u anuluan

Gazetari i njohur, Mustafa Nano thotë se duhet ta quajmë veten me fat pse negociatat me Serbinë u anuluan. Në monologun e kësaj të premteje,...

“Nuk janë 15 kushte për hapjen e negociatave”, Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Facebook një video, ku flet Shefja e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Genoveva Ruiz Calavera. Kreu i qeverisë thekson se...

‘Kokë më kokë’ me Zef Mazin, Meta jep mesazhin e fortë për palët politike

Presidenti Meta ka pritur sot në presidencë kryenegociatorin Zef Mazi. Ky i fundit do të jetë në krye të grupit, që do të zhvillojë...

Zëdhënësja e BE-së: Javën e ardhshme KE paraqet kornizat e negociatave për Shqipërinë

Zëdhënësja e BE-së, Ana Pisoneri është shprehur se javën e ardhshme KE dhe komisioneri për zgjerimin Varhelyi do të paraqesin strukturën apo kornizat e...

“Asnjë lëshim”, përfaqësuesi i opozitës jep sinjalet para mbledhjes së Këshillit Politik

Teksa pritet që për pak orë të mblidhet Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore, përfaqësuesi i LSI në këtë tryezë, Petrit Vasili, ka dhënë mesazhe...

Negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut/ Varhelyi: Raporti vjetor del në vjeshtë

Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi është shprehur se raporti vjetor në lidhje me negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të dalë në...

Integrimi në BE/ Rama shprehet i gatshëm për t’u ulur në një tryezë me Metën e Bashën

Kryeministri Edi Rama dhe ambasadori i BE-së, Luigi Soreca kanë zhvilluar sot një konferencë të përbashkët në kuadër të ‘Ditës së Evropës’. Gjatë fjalës së...

Të fundit

Mandzukiç vishet kuqezi, zgjedh fanellën me numrin 9

Mario Mandzukiç është zyrtarisht futbollist i Milanit. Mëngjesin e sotëm sulmuesi kroat firmosi kontratën 6 mujore nga e cila do të përfitojë 1.8 milion...

Inagurimi i Bidenit/ Masa të pashembullta sigurie dhe një shkëputje nga tradita

Zyrtarët e sigurisë në Shtetet e Bashkuara thonë se po marrin të gjitha masat paraprake për të mbrojtur nga një sulm i mundshëm gjatë...

Putin sfidon acarin: Zhytet në ujë të akullt duke bërë kryqin (Video)

Presidenti rus Vladimir Putin u zhyt në ujërat e akullt, duke vazhduar kështu traditën e përkujtimit të pagëzimit të Krishtit nga Gjon Pagëzori. Kreu i...

Konsistenca është virtyt i mendjeve të vogla, por jo të paudha

Nga: Genc Pollo “Konsistenca është virtyt i mendjeve të vogla”  thuhet se ka deklaruar dikur Napoleoni. Sipas tij e plot të tjerëve një burrë shteti nuk ka...

Varhelyi: BE, mekanizëm për të siguruar vaksinat për Ballkanin Perëndimor

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi në BE, Oliver Varhelyi deklaroi se Bashkimi Evropian ka nisur lëvizjet për të siguruar vaksinat anti-vovid për Ballkanin Perëndimor. Ai...