E martë, 14 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

negociatat

Barcelona heq dorë nga negociatat për Lautaron, kalon tek “Plani B”

Sulmuesi i Inter, Lautaro Martinez, nuk do të luajë përkrah Messi-t sezonin e ardhshëm. Sipas Don Balon, drejtuesit e Barcelonës nuk do të negociojnë më...

Komisioneri Oliver Varhelyi: Për Shqipërinë thelbësor mbetet sundimi i ligjit

Komisioneri për zgjerimin e BE, Olivér Várhelyi prezanton në një intervistë ekskluzive për DW përmbajtjen e draft-kuadrit për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë...

Rashica nis negociatat me klubin e Serisë A

Futbollisti shqiptar, Milot Rashica po performon shumë mirë me skuadrën e Verder Bremen, në Bundesligë. Rashica shënoi gol në ndeshjen e fundit të klubit, duke...

15 kushtet e Evropës/ Meta: Kjo punë nuk zgjidhet me lobim

Presidenti Ilir Meta ka komentuar 15 kushtet e vendosura nga Këshilli Evropian, për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. I ftuar në emisionin “Çim Peka LIVE”,...

Mustafa Nano: Dy arsye pse jemi me fat që negociatat shqiptaro-serbe u anuluan

Gazetari i njohur, Mustafa Nano thotë se duhet ta quajmë veten me fat pse negociatat me Serbinë u anuluan. Në monologun e kësaj të premteje,...

“Nuk janë 15 kushte për hapjen e negociatave”, Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Facebook një video, ku flet Shefja e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Genoveva Ruiz Calavera. Kreu i qeverisë thekson se...

‘Kokë më kokë’ me Zef Mazin, Meta jep mesazhin e fortë për palët politike

Presidenti Meta ka pritur sot në presidencë kryenegociatorin Zef Mazi. Ky i fundit do të jetë në krye të grupit, që do të zhvillojë...

Zëdhënësja e BE-së: Javën e ardhshme KE paraqet kornizat e negociatave për Shqipërinë

Zëdhënësja e BE-së, Ana Pisoneri është shprehur se javën e ardhshme KE dhe komisioneri për zgjerimin Varhelyi do të paraqesin strukturën apo kornizat e...

“Asnjë lëshim”, përfaqësuesi i opozitës jep sinjalet para mbledhjes së Këshillit Politik

Teksa pritet që për pak orë të mblidhet Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore, përfaqësuesi i LSI në këtë tryezë, Petrit Vasili, ka dhënë mesazhe...

Negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut/ Varhelyi: Raporti vjetor del në vjeshtë

Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi është shprehur se raporti vjetor në lidhje me negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të dalë në...

Të fundit

Fshehja pas betejës proceduriale, dhe jo cilësisë së ndryshimeve kushtetuese

Nga: Mero Baze Presidenti Ilir Meta ju shmang përsëri komenteve për cilësinë e ndryshimeve kushtetuese, lidhur me reformën zgjedhore. Në një deklaratë të tij, përmes...

Aplikacioni më i shkarkuar bie në të gjithë botën, miliona përdorues nuk dërgojnë dot mesazhe

Një prej aplikacioneve më të përdorura në mbarë botën, WhatsApp, ka shfaqur probleme mbrëmjen e sotme. Lajmërimi është përcjellë në Twitter, ku përdoruesit kanë treguar...

“Ceremoni falas nëse e regjistronte si të vdekur nga pandemia”, Sazan Guri plas skandalin

Në kohën kur Ministrja e Shëndetësisë apelon që të gjithë të ndërgjegjësohen, pasi Infektivi po përballet me një fluks edhe të moshave të reja,...

Ngjarje e rëndë në Tiranë, 36-vjeçari bie aksidentalisht nga kati i katërt

Një 36-vjeçar me inicialet E.L., ka rënë aksidentalisht sot nga ballkoni i katit të katërt. Policia e Tiranës njofton se ngjarja ka ndodhur në...

Intervistimi i presidentit Thaçi vazhdon të mërkurën, çfarë shkruan “Zëri i Amerikës”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, doli pas gjashtë orësh të intervistimit të tij në Prokurorinë e Posaçme në Hagë, që trajton pretendimet për krime...