E martë, 29 Shtator, 2020
17 C
Tirana

Etiketa

ndikim

Ç’na mbron nga korona, bëhet problem për mjedisin

Dorezat plastike, maskat apo mjete të tjera që përdoren për t’u mbrojtur nga Covid-19, përfundojnë në det dhe sjellin rreziqe për mjedisin dhe kafshët. Në...

Ndikimi i koronavirusit në ekonominë globale

Përhapja në rritje e koronavirusit ka tronditur tregjet e aksioneve. Autoritetet në Kinë dhe vendet e tjera të prekura rëndë nga virusi kanë vendosur bllokada...

Dy muaj pas shpërthimit, si ka ndikuar koronavirusi në ekonominë botërore

Ekonomia kineze ka hyrë në ditët e saj të zeza. Që pas shpërthimit të koronavirusit është vënie një rënie e tregjeve globale dhe sidomos...

Si shpëtoi Qiproja nga fondet e paligjshme dhe ndikimi rus në ekonomi

Lufta ndaj financimeve të paligjshme ka kosto të larta për sistemin bankar. Qiproja njihej dikur si një vend me kushte bankare të favorshme, por...

Soreca: T’i jepet fund ndikimit të politikës në media

Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca ka deklaruar se duhet t’i jepet fund ndikimit të politikës në media. Teksa ishte i pranishëm në Forumin...

Grabitja në Rinas, guvernatori Sejko: Bankat të mirëkapitalizuara, ndikim negativ në…

Ditën e sotme guvernatori Gent Sejko prezantoi raportin e BSH për 2018, në mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë. Në përfundim të mbledhjes ai iu...

Ish-ministri i Financave: Grabitja në Rinas do të ndikojë në ekonomi

Ish-Ministri i Financave, Arben Malaj, thotë se grabitja e parave në aeroportin “Nënë Tereza” është një ngjarje që dëmton rëndë imazhin e vendit për...

INSTAT: Tregtia me pakicë në rritje, ndikim kryesor nafta

Tregtia me pakicë ka regjistruar rritje në tremujorin e fundit të vitit të shkuar dhe ndikim. Instituti i Statistikave publikoi shifrat zyrtare ku  indeksi...

Pse Kina dhe Rusia po konkurrojnë për ndikim në Ballkan

Nga Scott B. MacDonald ”National Interest”/ Oto von Bismarku, arkitekti i bashkimin dhe ngritjes së Gjermanisë në nivelin e një fuqie botërore, thuhet se...

SHBA-të: Kosova e Serbia të arrijnë marrëveshje, Rusia ndikim malinj

Senatori amerikan dhe kryesuesi i Komisionit për Siguri Kombëtare i Senatit të Shteteve të Bashkuara, Ron Johnson, në një intervistë për Zërin e Amerikës,...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...