E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

ndikim

Meta komenton raportet me Ramën: Zero ndikim tek unë si President

Raportet me Edi Ramën nuk kanë asnjë ndikim në sjelljen e Ilir Metës si President i Shqipërisë. Sipas vetë kreut të shtetit, nga 24...

Rrethprerja, ja si ndikon në jetën seksuale

Rrethprerja përmirëson jetën seksuale bashkëshortore. Në këtë konstatim arrin mjekja kirurge Marinela Hoxhallari, deklaron se një mashkull i bërë synet jo vetëm që nuk...

Si është duke e ndryshuar interneti mënyrën tonë të sjelljes?

Interneti ka ndryshuar botën rreth nesh, por ai është duke ndryshuar shumë më tepër sesa kaq, po formëson zhvillimin, sjelljen dhe normat tona shoqërore. Ndërsa...

Ngjyra e verdhë dhe ndikimi në gjendjen psikologjike të njeriut

Kur njerëzit shohin ngjyrën e verdhë, mendojnë "diellin", "ngrohtësinë" dhe "lumturinë" Zërat se ngjyra e verdhë ju irriton nisën disa vite më parë nga një...

Alastair Campbell sërish në Tiranë. A është ai këshilltar i Ramës dhe Veliajt?

Një nga personalitetet më me peshë dhe njeriu që ka definuar Marrëdhëniet me Publikun në skenën politike të Britanisë së Madhe, Alastair Campbell ka...

ANALIZA/Ballkani nën trysninë e ndikimit rus

Ballkani ka qenë gjithmonë në vëmendjen e fuqive të të huajve dhe në veçanti në orbitën e diplomacisë dhe të shërbimeve sekrete ruse. Rusia...

Zemërpikon, lulja magjike që shëron zemrën dhe mendjen

Lulja zemërpikon, që ka marrë emrin nga forma e saj tipike, është shembulli më i mirë i bimëve apo luleve që reflektojnë vlerat dhe...

Yee pas vizitës në Rajon: Moska, “ndikim malinj” në Ballkan

Zyrtari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Hoyt Brian Yee, menjëherë pas përfundimit të vizitës në Ballkan, bëri një pasqyrim të situatës politike...

Të fundit

Macron paralajmëron qytetarët francezë se do të ketë sulme ndaj tyre

Pas sulmit islamik në Nicë i cili shkaktoi tre të vdekur, Franca ka paralajmëruar qytetarët e saj në të gjithë botën për sulme të mundshme...

Mbi 9 milionë raste me COVID-19 në ShBA

Shtetet e Bashkuara prijnë për nga numri i rasteve me COVID-19 në botë me rreth 9 milionë të infektuar. Ndërkohë të dhënat tregojnë se...

Tërmeti në Turqi, shënohet viktima e parë shqiptare

Është shënuar viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo ka deklaruar se viktima është...

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...