E diel, 9 Maj, 2021
26 C
Tirana

Etiketa

narkotike

E fundit/Goditet një rast tentative për kultivim të bimëve narkotike në Lushnje

Finalizohet me sukses nga Komisariati i Policisë Lushnjë, operacioni antikanabis i koduar "Laboratori". Policia zbulon brenda një banese, një ambient të përshtatur si laborator, që...

U kap me 2 ton lëndë narkotike, boksieri serb dënohet me 17 vite burg

Boksieri serb, David Cufaj është dënuar me 17 vite burg pasi akuzohet për pjesëmarrje në një grup kriminal të trafikut ndërkombëtar të drogës. 27-vjeçari u...

Shpërndanin drogë/ Arrestohen 4 persona, mes tyre një polic dhe një financier

Katër persona kanë arrestuar nga SHÇBA në Tiranë, mes tyre edhe një punonjës policie. Nga hetimet për rreth 3 muaj, u siguruan prova se...

Në kërkim për prodhim të lëndëve narkotike, merr fund arratia e shkodranit

Një 30-vjeçar në Shkodër ka rënë në pranga e policisë, pasi ishte shpallur në kërkim. Valentin Gjeloshi ishte dënuar në mungesë me 5 vite...

Gëlltiti 22 doza lëndë narkotike, ekografia nxjerr “blof” të dënuarin në burgun e Korçës

22 doza  lëndë narkotike, lloji i të cilës nuk bëhet i ditur nga autoritetet janë sekuestruar në burgun e Korçës. Lënda narkotike ishte gëlltitur...

Arrestohen çifti, u shisnin narkotikë kuajsh të rinjve në mes të Tiranës

Pas denoncimit mbrëmjen e sotme në emisionin investigativ “Stop” dhe falë një pune të mirëorganizuar hetimore arrestohen në flagrancë burrë dhe grua të cilët...

EMRAT+FOTO/ Përdorën dhunë në protestë, ja kush janë të proceduarit për trafik lëndësh narkotike

Listës së personave me precedentë të mëparshëm i janë shtuar të tjerë emra persona që aktualisht janë të arrestuar në protestën e së shtunës...

Bënin përpunimin e lëndës narkotikë, zbulohet lidhja e 4 grave të prangosua

Policia bëri të ditur se ditën e sotme u godit një banesë, që ishte kthyer në një laborator të përpunimit të lëndës narkotike, ku...

Qafë-Thanë, arrestohen dy polakë dhe një zviceran; Trafikonin lëndë narkotike

https://www.facebook.com/tiranatodaycom/videos/346242632487147/ Dy polakë dhe një zviceran kanë rënë në pranga të policisë kufitare pasi u kapën në flagrancë duke trafikuar lëndë narkotike. Ndërsa është shpallur...

Të fundit

Aksident në Berat-Skrapar, mjeti bie nga ura, plagoset rëndë 28-vjeçarja

Një aksident është regjistruar në aksin nacional Berat-Skrapar, në fshatin Vërtop. Mjeti tip Audi,me targa AA 723 LK, që drejtohej nga një 28-vjeçare është rrëzuar...

Kosovë / Shënohen 97 raste të reja me COV*D-19, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Armando Sadiku shënon dy gola në Bolivi

Mungesa e golit në kampionatin e Bolivisë, ku është transferuar gjatë merkatos së janarit, kishte filluar t’i shndërrohej në një makth Armando Sadikut Por më...

Tiranë / 3 aksidente brenda orës, për fat të mirë pa pasoja të rënda

Tiranë/Informacione paraprake Më datë 09.05.2021, rreth orës 14:10, në rrugën “Gjin Bue Shpata” mjeti me drejtues I. S., ka përplasur biçiklistin shtetasin V. Sh., 65...

Merkel dhe Spahn: Shans për pushimet e verës edhe për të pavaksinuarit

Kancelarja Angela Merkel dhe ministri i Shëndetësisë Jens Spahn janë të një mendimi, se pushimet e verës në Europë së shpejti do të jenë...