E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

U kap me 2 ton lëndë narkotike, boksieri serb dënohet me 17 vite burg

Boksieri serb, David Cufaj është dënuar me 17 vite burg pasi akuzohet për pjesëmarrje në një grup kriminal të trafikut ndërkombëtar të drogës.

27-vjeçari u arrestua në vitin 2017 pasi u kap me një ngarkesë prej 2 ton kokaine. Kjo sasi ishte përllogaritur të kalonte nga shteti i Peru drejt Belgjikës. Mediat e huaja bëjnë me dije se vlera e mallit kapte shifrën e 174 milionë dollarëve.

David Cufaj ka lindur në Kosovë por familja e tij u shpërngul në Bosnje Hercegovinë që kur ai ishte në moshë shumë të vogël. 27-vjeçari ka shtetësi serbe dhe ka zhvilluar edhe disa ndeshje si boksier. Cufaj ishte krahu i djathtë i Jose Carlos Uljon Rohas i cili u arrestua bashkë me të.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...