E shtunë, 28 Nëntor, 2020
18 C
Tirana

Neymar telefonon Ramos, ja super oferta që i bën

Më të lexuarat

Tronditet Bulqiza/22-vjeçari u qëllua nga shoku i tij, ja çfarë ka ndodhur

Policia e Bulqizës duket se është drejt zbardhjes së ngjarjes së rëndë, ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku ka humbur jetën një i ri. 22-vjeçari...

A do të na mbrojë vaksina e Covid-19?

Pretendentët kryesorë në garën e vaksinave COVID-19 kanë patur nivele të ndryshme suksesi pas provave klinike, por çfarë do të thotë kjo për luftën...

Kurba e Covid mbetet e lartë në vend, 10 viktima

Situata epidemiologjike në vend, mbetet e rënduar pasi vijojnë të regjistrohen shifra të larta të të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19. Ministria e Shëndetësisë informon...

U ekzekutua me 8 plumba në Belgjikë, zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë

Mbrëmjen e djeshme, Brukseli u tmerrua nga të shtëna armësh, nga të cilat mbeti i vdekur një 38-vjeçar shqiptar. Ditën e sotme, është zbardhur identiteti...

Ish-konkurrenti i “Për’puthen” i nxjerr bojën emisionit, nxjerr prapaskenat

Një ish-konkurrent i “Për’puthen” ka publikuar fotot e dyshimta të lojtarit të këtij edicioni, Atdheut, para se të bëhej pjesë e emisionit. Siç duket...

“Një pllakë tektonike po lëviz”, sizmologu i njohur turk paralajmëron banorët

Gjatë paradites se sotme, lëkundje të forta u ndjenë në Turqi, duke i shtuar edhe më tej panikun qytetarëve se do të rikthehet situata...

Pamje të rënda nga aksidenti i yllit të Arsenalit, udhëtonte me mjetin luksoz

Pamje të tmerrshme të aksidentit të mesfushorit të Arsenalit, Joe Willock, kanë bërë xhiron e rrjetit. Ai po udhëtonte me mjetin e tij luksoz...

Përdori qentë për krizën ushqimore, ja disa nga çmenduritë e Kim Jong Un

Diktatori i Koresë së Veriut Kim Jong Un, është një nga udhëheqësit më të çuditshëm në botë. Askush as nuk e di moshën e...

E bujshme nga Argjentina, Maradona ka firmosur të mos varroset

Diego Armando Maradona u nda nga jeta ditën e djeshme, krejt papritur, duke tronditur botën e sportit dhe jo vetëm. Megjithatë, legjenda argjentinase nuk mund...

“Kundër bombardimeve”/ Çfarë thoshte Trump në 1999 për ndërhyrjen në Kosovë

20 vite më parë, Presidenti aktual i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ishte renditur në krahun e shqiptarëve gjatë luftës së fundit në Kosovë...

PSG po përpiqet ta joshë kapitenin e Real Madridit, Sergio Ramos, që të luajë në “Parc des Princes” më 2021. Kjo, sipas gazetës spanjolle “AS”, e cila zbuloi në fillim të kësaj jave se klubi parizien do t’i ofrojë mbrojtësit iberik një marrëveshje 3-vjeçare me vlerë 20 milionë € neto në sezon. Kontrata aktuale e Ramos skadon më 30 qershor, çka do të thotë se ai është i lirë të negociojë me klube të tjera nga 1 janari.

Real Madridi dëshiron vetëm ta zgjasë kontratën e Ramos me një vit, për shkak të politikës së tij me lojtarët mbi 30 vjeç, çka e ka lënë derën e hapur për PSG. Raportohet se ylli i PSG, Neymar, i ka telefonuar Ramos në një përpjekje për ta bindur atë të largohet nga “Bernabeu” për në Paris. Gazetari Alfredo Duro zbuloi në “El Chiringuito” këtë javë se Neymar do të qëndrojë te PSG, nëse Ramos pranon të nënshkruajë me kryeqytetasit francezë.

Lexo edhe :   Reali “trullos'' Interin, fitojnë Bayern dhe Atalanta

Për më tepër, braziliani i tha Ramos se Kylian Mbappe, gjithashtu, do të rinovojë kontratën e tij, nëse kapiteni i Real Madridit arrin verën e ardhshme. “Sergio, nëse nënshkruan për PSG, e di që unë do të rinovoj ditën tjetër. Por, pas meje, diçka tjetër do të ndodhë… Dikush tjetër do të rinovojë, Kylian Mbappe. Nëse ju vini te PSG, ne fitojmë të paktën dy Kupa Europiane”, – raportohet t’i ketë thënë Neymar kapitenit të bardhë përmes telefonit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Për dy javë zhduket Covid nga planeti”/ Mjeku popullor tregon terapinë

Mjeku popullor, Ruzhdi Metali është shprehur se virusi Covid-19, mund të zhduket për dy javë nga planeti. Në ''Zonë e Lirë'', ai tha se fillimisht...

Artisti në Siri, vizaton në muret e rrënojave portretin e Maradonës

Artisti sirian nga Idlibi, Aziz Esmer, në muret e një shtëpie të shndërruar në rrënojë nga sulmet e regjimit të Asadit, vizatoi portretin e...

Covid-19/ Shefja e epidemiologjisë: Mos hezitoni shtrimin në spital

Shefja e Epidemiologjisë në ISHP, Eugena Tomini thotë se vendi ndodhet në një rrisk të shtuar, në lidhje me situatën epidemiologjike të Covid-19. Sa i...

”Autorët i zunë pritë”/ Zbardhen detaje të reja nga atentati në Shkodër

Zbardhen detaje të reja në lidhje me ekzekutimin mafioz të ndodhur paraditen e sotme në Shkodër. Mësohet se autorët kanë qenë dy persona, të...

I veshur kuq e zi/ Publikohen fotot e rralla të komandantit, Adem Jashari

Komandanti legjendar i UÇK-së, Adem Jashari nëse do të ishte gjallë, sot do të festonte ditëlindjen, në 28 Nëntor, datë në të cilën gjithë...