E diel, 9 Maj, 2021
27 C
Tirana

Etiketa

muzikë

Vendimi/ Kim Jong Un ndalon muzikën dhe stilet e flokëve që ai nuk pëlqen

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-Un ka marrë vendimin drastik, ku ka urdhëruar ushtrinë që të heqin medelet e flokëve dhe muzikën që...

Ava Max rrëfen se edhe pse u lind në Amerikë, e vogël fliste vetëm shqip

Këngëtarja amerikane me origjinë shqiptare muzika e të cilës dëgjohet në të gjithë botën Ava Max, emri i vërtëtë i të cilës është Amanda...

”Vijmë ju zhdukim prej hartës”/ Stresi ”diss” policisë me këngën e re

Prej disa ditësh, këngëtari Arkimed Lushaj, i njohur si Stresu, ndodhet në arrati, pasi është shpallur në kërkim nga policia pas protestave për 25-vjeçarin...

E urrente zërin e tij, dembel ekzemplar: Faktet që nuk i dinit për Xhon Lenon

Më 8 dhjetor 1980, në moshën 40 vjeç, Xhon Lenon u vra në Nju Jork nga një njeri me probleme mendore. Një ikonë e...

Valët e muzikës përhapin koronavirusin/ Blendi Klosi sqaron deklaratën e bujshme

Një deklaratë e bërë më herët nga ministri Klosi, se koronavirusi përhapet nëpërmjet muzikës, bëri xhiron e rrjeteve sociale e madje u kthye në...

Covid-i përhapet nëpërmjet “valëve të muzikës”, mjeku: Ministra janë, gafa bëjnë

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi, ka çuditur qytetarët e madje rrjeti ka shpërthyer në meme, pasi ka dhënë një argument paradoksal se përse nuk...

Ushtronin muzikë pas orarit të ndaluar, gjobiten pesë pronarë

Policia në Durrës ka gjobitur pesë pronarë të objekteve në Durrës, pasi janë kapur në shkelje të Aktit Normativ. Pronarët janë gjobitur me nga një...

Muzikë pas orës 20:00, gjobiten dy administratorë të lokaleve në jug të vendit

Policia bën me dije se ka gjobitur dy administratorë lokalesh në jug të vendit, pasi janë kapur duke ushtruar aktivitet me muzikë pas orës...

Muzikë pas orës 20:00, ja ndëshkimi i policisë për administratorët e tre lokaleve

Me vendimin e Qeverisë, para disa ditësh hyri në fuqi Akti Normativ i cili ndalon hapjen e klubeve të natës, diskove, lounge bareve dhe...

Muzikë në një lokal nate, policia i pezullon aktivitetin pronarit për 1 vit

Me vendimin e Qeverisë, ditën e djeshme hyri në fuqi Akti Normativ i cili ndalon hapjen e klubeve të natës, diskove, lounge bareve dhe...

Të fundit

“Demokrati e mund autokratin, por ky nuk është rasti i Bashës”

Nga Arben Ristani (marrë nga  JavaNews.al) Autokracia si sistem politik ne te cilin nje individ i vetem ka ne dore pushtetin, tashme mund te themi,...

Kavajë / Minibusi merr flakë në rrugë, vetëm dëme materiale

Në aksin rrugor Rrogozhinë- Durrës, në afërsi të Kavajës ka marrë flakë në lëvizje një mjet tip minibus. Për fat udhëtarët kanë dalë në...

Liderët e opozitës nuk kanë dimensionin e burrit, janë adoleshentë

Nga Spartak Ngjela Si nuk u rritën një herë në moshë individët që duan të drejtojnë Shqipërinë, apo edhe ata që e kanë drejtuar atë! Nuk...

Aksident në Berat-Skrapar, mjeti bie nga ura, plagoset rëndë 28-vjeçarja

Një aksident është regjistruar në aksin nacional Berat-Skrapar, në fshatin Vërtop. Mjeti tip Audi,me targa AA 723 LK, që drejtohej nga një 28-vjeçare është rrëzuar...

Kosovë / Shënohen 97 raste të reja me COV*D-19, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...