E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

muzika

Studimi/ Muzika i ndihmoi njerëzit të përballonin pandeminë

Dpa/ Një studim me më shumë se 5,000 njerëz të karantinuar në tre kontinente tregoi se më shumë se gjysma prej nesh përdori muzikë...

Muzika e Lungo Mares në Vlorë

Nga Artan Fuga Nuk është fare se muzika është e keqe. Kush e ka të drejtën e përcaktimit se kush është muzikë e mirë apo...

Mblidhet Komiteti Teknik, i vetmi ndryshim është orari i muzikës

U mblodh pak më parë Komiteti Teknik i Ekspertëve, për të marrë një vendim lidhur me ndryshimin apo jo të masave anti-virus në vend....

Leli i del në ‘mbrojtje’ Ramës, çfarë pritet të vendosë sot Komiteti Teknik

Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli, si rrallë herë i ka dalë në mbrojtje kryeministrit Rama, lidhur me çështjen e muzikës. Shumë biznesmenë...

Rama zgjat orarin e muzikës, Dritan Leli bën lëvizjen e menjëhershme

Pasi biznesmenët morën vendimin drastik për të mbyllur lokalet, Dritan Leli ka shkuar në Lungomare për të mbajtur një takim me ta. Pronarët e...

Futbollisti i Interit i futet muzikës, nxjerr këngën e tij të parë

De Vrij vjen nga dështimi me kombëtaren e tij, Holandën pasi u eleminuan nga Çekia në 1/8-at e finaleve me rezultatin 2-0. Më herët...

Muzika e humbur – Efraim Radner

nga Efraim Radner, profesor i teologjisë historike në Kolegjin Wycliffe. Një nga imazhet më shqetësuese që kam parë vjen nga ditët e fundit të James...

Nga lindi muzika? Ja cilat janë teoritë kryesore

Nga do që të hidhni sytë do të gjeni muzikë. Pa asnjë përjashtim të vetëm, çdo kulturë prodhon një formë të sajën të muzikës....

“Muzika e lartë përhap Covid-19”, Klosi: I qëndroj deklaratës

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi vijon t’i qëndrojë deklaratës që bëri disa muaj më parë, se valët e muzikës e transmetojnë më...

“Valët e muzikës të lënë edhe shtatzënë”, ja si rrjeti tall Blendi Klosin (FOTO)

Ministri Blendi Klosi ka bërë dje një deklaratë qesharake, që ka trazuar rrjetin. Sipas tij, valët e muzikës ndikojnë në shpërndarjen e koronavirusit. Kjo e...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...