E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Rama zgjat orarin e muzikës, Dritan Leli bën lëvizjen e menjëhershme

Pasi biznesmenët morën vendimin drastik për të mbyllur lokalet, Dritan Leli ka shkuar në Lungomare për të mbajtur një takim me ta. Pronarët e bizneseve në Vlorë janë thirrur në një takim nga kreu i Bashkisë, Dritan Leli.

Takimi me kryebashkiakun e Vlorës, po zhvillohet në një prej bizneseve që ka ndërprerë punën në shenjë proteste për orën policore, dhe fashës orare për lejimin e muzikës. Pak çaste më parë, kryeministri Edi Rama njoftoi se nga dita e nesërme muzika do të lejohet deri në orën 23:00, ndërsa shtoi se ata që duan të bëjnë organizime në natyrë mund të kërcejnë gjithë natën.

Rama thotë se në Lungomare ka një ndotje akustike të tmerrshme, dhe propozon që kushdo që kërkon të kërcejë, mund të dalë në natyrë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...