E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Etiketa

ministri

Çuçi paralajmëron ndryshime në Polici. “Të nevojshme për mandatin e tretë”

Ministri i Brendshëm Bledar Çuçi foli lidhur me ndryshime në Policinë e Shtetit. Sipas Çuçit ndryshimet janë të domosdoshme në kuadër të vizionit për Shqipërinë...

Krimi ‘gjunjëzon’ Shqipërinë, ministri Çuçi bën lëvizjen urgjente

Sulmet me armë zjarri janë “zhvendosur” pranë zonave bregdetare. Ngjarjet kriminale duket se nuk kanë fund, e po kështu edhe bilancet tragjike. Një përplasje...

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi takim informues me ambasadorët e BE-së

Ministri i Brendshëm Bledi Cuci ka zhvilluar një takim me ambasadorët e Bashkimit Evropian ku është diskutuar për një sërë problemtikash. Ministri i Brendshëm Bledi...

Jordani: 6 persona në spital vdesin si pasojë e mungesës së oksigjenit

Ministri i shëndetësisë i Jordanisë, Nathir Obeidat ka dhënë dorëheqjen, pasi gjashtë persona ndërruan jetë në një spital për shkak të mungesës së oksigjenit. Kryeministri...

SHBA, sulm kibernetik mbi ministritë

Disa autoritete amerikane kanë qenë me sa duket viktimë e sulmeve të rafinuara të hakerëve. Këtë e bëri të ditur një zëdhënës i Agjencisë...

Rama merr vendimin, liron nga detyra zv.ministrin e Punëve të Jashtme

Etjen Xhafaj, zëvendësministri i Ministrisë për Evropë dhe Punët e Jashtme, është liruar nga detyra dhe është emëruar në të njëjtin post në Ministrinë...

Ministri malazez rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale në Malin e Zi, Kemal Purishic, ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka bërë vetë të ditur qeveria...

800 mijë dollarë vihen në dispozicion të Ministrisë së Kulturës

Sot u nënshkrua një memorandum bashkëpunimi mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Shqipërisë për kulturën. Plot 800 mijë dollarë janë vënë në dispozicion të...

Kur do të rinisë futbolli, Ministria e Shëndetësisë i përgjigjet FSHF-së

Ministria e Shëndetësisë i ka kthyer përgjigje zyrtare, Federatës Shqiptare të Futbollit, lidhur me kërkesën e tyre për rinisjen e futbollit. Ministria e Shëndetësisë i...

Tenderi 1.5 mln euro/ Tre zyrtarë të tjerë nga Ministria dëshmojnë në SPAK

Prokuroria e Posaçme Anti-korrupsion e SPAK, ka marrë sot në pyetje tre persona të tjerë që kanë lidhje me çështjen e tenderit të ushqimeve...

Të fundit

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...

“Non grata”, Berisha: Kam bindjen se SHBA do ta korrigjojë gabimin

Për Berishën, deklarimi “non grata” nga ana e SHBA-së, është i bazuar në shpifje. Në emisonin "Opinion" në Tv Klan, Berisha ka deklaruar se...