E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

ministra

Ministrat evropianë të Turizmit: Të hapen të gjithë kufijtë

Ministrat e turizmit të BE-së ranë dakord se do të bënin çdo gjë të mundur për rimëkëmbjen e turizmit. Ata u dakordësuan se kufijtë duhet...

COVID-19/ Ministrat e Bujqësisë të Ballkanit Perëndimor diskutojnë në video-konferencë

Ministrat e Bujqësisë të vendeve të Ballkanit Perëndimor zhvilluan sot një video-konferencë për të diskutuar mbi situatën në sektorin bujqësor në kushtet e emergjencës...

Këshilli i Sigurisë bën bashkë virtualisht Metën, Ramën dhe Bashën

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare është zhvilluar sot virtualisht për shkak të koronavirusit. Ajo ka bërë bashkë Presidentin Ilir Meta, Kryetarin e PD-së Lulzim...

Ministrat e Vendeve të BE japin “OK” për çeljen e negociatave të Shqipërisë

Ministrat e Vendeve të BE kanë dhënë “OK” për çeljen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Informacioni i mësipërm është konfirmuar nga Komisioneri për...

Tre ministrat që do japin sot “llogari” në Kuvend

Në seancën e sotme të Kuvendit do të zhvillohen 3 seanca interpelance për zhvillimet e fundit në vend. Njëra prej interpelancave është kërkuar nga...

“Janë përgjuar ministra e deputetë…”, 10 mijë përgjime në resortin ‘Golden’

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion”, gazetarja Klodiana Lala ka nxjerrë fakte tronditëse. Ajo ka zbuluar se në resortin 'Golden' në Shijak, ku dyshohet...

Tërmeti i 26 nëntorit mbledh në Shqipëri ministrat e turizmit të Ballkanit

Të martën në Tiranë, do të zhvillohet një nga ngjarjet më të rëndësishme për turizmin në Shqipëri. Për herë të parë, Tirana do të bëjë...

Mbledhja e ministrave të Jashtëm të BE/ Cakaj: Koha për të hapur bisedimet

Ditën e sotme pritet që të mblidhen ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Këshillin Evropian për të diskutuar çështjen e...

Kush është 16-vjeçarja shqiptare që mbajti fjalim në Parlamentin Evropian

Vetëm disa ditë më parë, një 16-vjeçare shqiptare na bëri të gjithëve krenarë teksa mbajti një fjalim tepër dinjitoz në Parlamentin Evropian. Bëhet fjalë për...

Përgjime për ministra e funksionarë të tjerë/ Grida Duma paralajmëron “tërmet”

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka deklaruar dje se ka dijeni për të tjera fakte ku mazhoranca është bashkuar me krimin, për të...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT