E enjte, 1 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

masa

Astir, ish Bllok, komuna e Parisit, Fresku, ja kush janë vatrat e nxehta të Covid në Tiranë

Tirana numëron më shumë se 2000 persona të prekur me Covid-19. Sipas epidemiologëve, virusi përhapet më shumë përmes festave, ceremonive mortore e vendet ku...

Agjencia evropiane kërkon vendosjen e masave shtesë kundër pandemisë

Agjencia Evropiane për Sëmundjet Infektive u ka bërë thirrje vendeve evropiane të rivendosin masa të caktuara për të parandaluar "përhapjen e koronavirusit në Evropë”. Në...

Karantinë dhe masa të reja për ata që hyjnë në Greqi nga Shqipëria

Qeveria greke po përforcon masat për kontrollimin e situatës nga koronavirusi, edhe pse vendi duket se po shënon përmirësime të dukshme. Zv/ministri për Menaxhimin e...

Kosovë/ Mbi një mijë gjoba për mosrespektim të masave kundër pandemisë

Kryeinspektori sanitar në Kosovë, Ibrahim Tërshnjaku, bën me dije se gjatë javës së fundit janë kryer mbi 2,000 kontrolle në të gjithë territorin e...

Sot Kuvendi në seancë plenare, masa të shtuara pas 3 deputetëve të infektuar

Pavarësisht 3 rasteve me COVID-19, Kuvendi ka vendosur të mos e mbyllë këtë sesion para kohe. Dy seancat e planifikuara, përkatësisht e sotmja dhe ajo...

Miratohen masat/ Shqiptarët duhet të kenë testin negativ nëse duan të futen në Kosovë

Qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja për parandalim të përhapjes dhe kontrollit të koronavirusit. Shtetasit e Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi,...

Koreja Veriore ashpërson masat mbrojtëse kundër pandemisë

Koreja e Veriut ka njoftuar sot se do të marrë masa më të ashpra kundër pandemisë. Sipas mediave të huaja, qyteti Kaesong do të...

Basha: Qeveria të marrë urgjentisht masat, të sigurojë vaksinën e gripit falas

Kryetari i PD-së Lulzim Basha shkruan në rrjetin social Facebook se qeveria duhet të marrë urgjentisht masa dhe të sigurojë vaksinën e gripit falas...

LISTA/ Franca vendos testime të detyrueshme për udhëtarët nga 16 vende

Kryeministri francez, Jean Castex, ka deklaruar se testimi do të jetë i detyrueshëm për udhëtarët që vijnë nga 16 vende të cilësuara si të...

Qeveria serbe tërhiqet nga vendosja e orës policore

Shtabi i krizës së koronavirusit në Serbi është tërhequr nga masat e paralajmëruara për zbatimin e orës policore. Vendimi vjen pas dy netësh trazira në...

Të fundit

“Bojkotoni çdo mbledhje, PS ka sjellë një draft hileqar”, Rudina Hajdari i bën thirrje opozitës

Deputetja Rudina Hajdari, teksa e ka cilësuar draftin e PS hileqar që nuk hap listat 100%, u ka bërë thirrje kolegëve opozitarë të mos...

Këshilli Politik/ Gjiknuri: Duan të shkaktojnë kaos, të imponosh konsensus është tallje

Ka përfunduar pas 2 orë e 30 minutash mbledhja e Këshillit Politik. Përfaqësuesi i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, tha se opozita duke mos pranuar...

“Mirë që na ngordhi gomari, por s’të lejnë as mizat rehat. Por tallin ingranazhin me ne”, Renis Gjoka reagon pas deklaratës së Klosit

Deklarata e bujshme e ministrit Klosi ka marrë shumë vemendje, pasi ai pohonte se valët e muzikës arrijnë që të përhapin koronavirusin. Shumë artistë kanë...

“U ka ngelur sharra në gozhdë, po zihen për një letër”, Murrizi tregon ‘prapaskenat’ në Këshillin Politik

Kreu i grupit demokrat në Kuvend, Mylim Murrizi, ka braktisur mbledhjen e Këshillit Politik, me pretendimin se gjithë puna ka ngecur në debatin sesa...

Tanke e avionë luftarakë, Armenia dhe Azerbajxhani tregojnë fuqinë ushtarake/Avantazhet në rast lufte

Luftimet mes Armenisë dhe Azerbajxhanit vijojnë prej ditësh, dhe sipas të dhënave të fundit raportohet se më shumë se 100 persona kanë humbur jetën,...