E mërkurë, 21 Tetor, 2020
7 C
Tirana

Etiketa

marreveshje

Fidel Ylli: Jemi drejt marrëveshjes me Ligën Profesioniste, futbolli nis shpejt

Fidel Ylli, i cili së bashku me një grup tjetër nga qeveria, pas takimit që kishte me Ligën, është shprehur se gjithçka është në...

Lajçak: Nuk ka marrëveshje Kosovë-Serbi, pa Asociacionin e komunave serbe

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për bisedimet Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, tha të enjten se nuk mund të ketë normalizim marrëdhëniesh ndërmjet të...

Serbia ka ngritur tensionin, ka frikë nga marrëveshja Shqipëri-Kosovë

Nga Spartak Ngjela Serbia ka ngritur tensionin me Shqipërinë. Ajo ka frikë nga marrëveshja Shqipëri Kosovë, dhe po e quan atë një tentativë shqiptare për bashkim...

Hoti: Nëse s’ka marrëveshje, Kosova e Serbia vazhdojnë si dy shtete fqinje

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se në rast se nuk arrihet një marrëveshje përfundimtare, atëherë Kosova dhe Serbia do të vazhdojnë si...

Nënshkruhet memorandumi i Mirëkuptimit: BERZH do të mbështesë Shqipërinë drejt integrimit në BE

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) ka nënshkruar sot një Memorandum me Shqipërinë në kuadër të Takimit të saj Përvitshëm 2020, për të...

Varhelyi ”ngrin” Maqedoninë e Veriut: Pa marrëveshje me Bullgarinë, s’ka negociata

Një ditë pas publikimit të raportit vjetor, Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi në BE, Oliver Varhelyi nga Shkupi tha se Maqedonia e Veriut përmbush...

“Kemi humbur kohë në emër të luftërave imagjinare”, Rama: Misioni ynë është për zhvillim e integrim

Kryeministri Rama ka shprehur pendesën për kohën e humbur lidhur me 14 marrëveshjet e nënshkruara sot mes Shqipërisë e Kosovës. Kreu i qeverisë pohoi...

“Në 2013 Rama bëri poshtërsi me marrëveshjen tonë”, Meta: S’ka sjellë në pushtet PS, por bandat

Meta ka rikthyer edhe njëherë vëmendjen tek çështjet e humbura në arbitrazh nga shteti shqiptar. Kreu i shtetit tha se ka kërkuar me shkresa...

Marrëveshje mes Kosovës dhe Shqipërisë apo mini-Shengen?

Kosova dhe Shqipëria nuk kanë nevojë të nënshkruajnë më marrëveshje bashkëpunimi mes njëra-tjetrës, tani kur në Uashington, Kosova është dakorduar të jetë pjesë e...

Mustafa paralajmëron: Nëse AAK kushtëzon koalicionin me Presidentin, shkojmë në zgjedhje

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, shprehet se presidenti nuk mund të zgjidhet pa u konsultuar me partitë opozitare, PDK-në dhe VV-në. Mustafa tha për EuroNews...

Të fundit

Brataj: Kur teshtijmë mund të nxjerrim deri në 1 milion spërkla

Muaj më parë diskutohej nëse duhej mbajtur maska edhe në ambiente të hapura. E ndërsa sot studiuesit janë mëse të bindur se maskat janë...

Shqipëri/ Sa kushton trajtimi i një të sëmuri me koronav*rus në kushte shtëpie

Trajtimi në shtëpi po u kushton pacientëve shqiptarë qindra mijëra lekë vetëm në një javë, duke i vënë seriozisht në vështirësi financiare. Sipas disa...

Shenjat që sot do të triumfojnë/ Horoskopi 21 tetor 2020

Dashi Do të keni kohë dhe dëshirë për të bërë gjëra që do t’ju përmirësojnë shëndetin dhe pamjen. Nëse keni marrë hua para nga një...

Diell dhe rritje temperaturash/ Parashikimi i motit, 21 tetor 2020

Moti në vendin tonë gjatë paradites paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta, ku më të shpeshta vranësirat do jenë në gjysmën lindore të...

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...