E mërkurë, 22 Shtator, 2021
16.5 C
Tirana

Etiketa

manifestimi

Kreshnik Spahiu del me paralajmërimin e fortë që në mëngjes

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, i cili pak ditë më parë akuzoi presidentin Meta se i ka vjedhur simbolet e Aleancës...

Ilir Meta dhe fundi pa lavdi i kauzave të rreme

Nga: Alfred Peza “Manifestimi” i 2 marsit u tha fillimisht se do të ishte një “besëlidhje” e re e Ilir Metës me shqiptarët. Edhe përpara,...

“Meta i vjen anash Kuvendit”, Balla i përgjigjet ultimatumit të presidentit

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, i është përgjigjur qëndrimit publik të presidentit, pas deklaratës se mund të shpërndajë Parlamentin. Lidhur me...

“Mos u lodhni kot me konspiracione”/ Meta me mesazh të fortë për qeverinë

Një tjetër mesazh i fortë vjen nga ana e presidentit Meta, që në orët e para të ditës. Kreu i Shtetit iu ka bërë...

“Basha ka mirëpritur Metën në frontin opozitar”

“Opozita e Bashës”, është tema e cila po diskutohet në emisionin “Opinion”, pas manifestimit të mbajtur nga presidenti Ilir Meta. Gazetari Robert Rakipllari është...

Një tjetër tubim? Ish-ministrja: Duhet të mbrojmë Kushtetutën

Ish-ministrja dhe ish-deputetja e LSI, Klajda Gjosha, zbuloi në emisionin "Tempora" në Rtv Ora, se në tubimin e 2 marsit doli si qytetare. Ajo...

Çfarë po ndodh? Basha i shkon me urgjencë Metës në zyrë

Presidenti Meta ka zhvilluar mbrëmjen e sotme një takim 'kokë më kokë' me kryedemokratin Basha. Takimi mes palëve vjen një ditë pas manifestimit. Takimi...

Spahiu paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare. Meta: Populli është zgjuar

Ish-kreu i “Aleancës Kuq e Zi” Kreshnik Spahiu, shprehet se Meta nuk është president i shqiptarëve, dhe se flamuri i tij është partia. Statusi Meta nuk...

Shamia e zotit president

Nga: Frrok Çupi Nuk e kam ditur kurrë si quhet shamia e kuqe me të cilën toreadori ndjell demin për betejë, di vetëm që ‘demi’...

“Dje në shesh ishin 500 mijë njerëz”, Berisha bën bilancet

Ndryshe nga kryedemokrati Basha që dukej dje në tubim se ishte i distancuar, ish-kryeministri Sali Berisha shfaqej më aktiv dhe i vendosur. Ai bëri thirrje...

Të fundit

Problemi me targat/ Çfarë thotë Marrëveshja e Brukselit?

Vendimi i autoriteteve të Kosovës për të zbatuar masa reciprociteti ndaj automjeteve me targa të Serbisë, që hyjnë në Kosovë, ka nxitur protesta të...

Makthi i Berishës nga një ndëshkim i ri amerikan

Nga: Mero Baze Sali Berisha po përpiqet t’i dalë përpara një ndëshkim të ri të mundshëm nga presidenti i SHBA, Joe Biden, i cili ka...

Ivanka Trump me bashkëshortin ka vizituar Shqipërinë në muajin korrik

Vajza e ish-presidentit të SHBA-së, Donald Trump, Ivanka Trump, ka vizituar rivierën e bukur shqiptare gjatë verës që lamë pas. Ajo vizitoi Shqipërinë në...

VIDEO/Ra nga avioni ushtarak, familja afgane kërkon drejtësi për djalin e tyre

Avioni i transportit ushtarak C-17 Globemaster III sapo kishte zbritur në Kabul, kur u bllokua nga qindra afganë. Një turmë e madhe mund të...

Joe Biden zvogëlon shanset për marrëveshjen tregtare me Mbretërinë e Bashkuar

Joe Biden ka zvogëluar shanset për të ndërmjetësuar një marrëveshje të tregtisë së lirë pas Brexit me Mbretërinë e Bashkuar, ndërsa zhvilloi bisedime me...