E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

“Dje në shesh ishin 500 mijë njerëz”, Berisha bën bilancet

Ndryshe nga kryedemokrati Basha që dukej dje në tubim se ishte i distancuar, ish-kryeministri Sali Berisha shfaqej më aktiv dhe i vendosur.

Ai bëri thirrje për përmbysje të qeverisë. Gjatë një prononcimi të shkurtër për mediat në përfundim të tubimit, Berisha deklaroi se ky manifestim shënon fillimin e fundit të narkoshtetit.

“Përshëndetje vëllazërore për çdo pjesëmarrës në këtë miting shprese, në këtë miting që shënon fillimin e fundit të narkoshtetit”, u shpreh Berisha.

Ish-kryeministri ka reaguar sot në rrjetet sociale, ku shoqëruar me një foto shkruan se populli shqiptar është i vendosur që të mbrojë Kushtetutën.

Statusi

“Populli i vendosur te mbroj kushtetuten dhe te permbyse narkoshtetin dhe puçin e tij!

Nderim te madh 500.000 qytetareve qe i dolen zot kushtetutes ne Tirane dhe i futen tmerrin ne shpirt dhe lepurin ne bark narkoshtetit dhe kreut te tij puçistit Edvin Mafise. Rama ik! Fitore!”, shkruan Berisha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...