E mërkurë, 27 Janar, 2021
7 C
Tirana

Rama mban premtimet, shtëpi për banorët e Thumanës

Në një bashkëbisedim me banorët e Thumanës, kryeministri Rama tha se viti i ri 2021 do të festohet në shtëpinë e re.

Ai ka prezantuar para banorëve projektin e rindërtimit, ndërsa teksa u kthye pas në kohë, tha se ishte një periudhë e vështirë. E ndërsa sot, ata do të marrin shtëpi aq sa kurora janë.

Ndër të tjera, kryeministri Rama premtoi se rindërtimi do të jetë një proces me profesionalizëm dhe ndershmëri. Dhe se asnjë familje nuk do të mbetet jashtë.

“Unë do të qëndrojë bashkë me ju, për të bërë më të mirën. Nëse ishin dy kurora në një shtëpi, ata do të marrin dy shtëpi”, u shpreh Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mori dozën e parë të vaksinës, infektohet me Covid-19 mjeku Pëllumb Pipero

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka rezultuar pozitiv me COVID-19, pas një testi që ka bërë ditën e djeshme. Mjeku u infektua 14 ditë pasi ka...

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...