E mërkurë, 15 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

thumane

Lëkundje tërmeti gjatë natës në Thumanë, regjistrohen disa pasgoditje

Një tërmet me magnitudë 3.7 ballë i shkallës Rihter ka goditur gjatë natës vendin tonë. Bëhet me dije se ky tërmet është ndjerë pak para...

“Një jetë e re do lulëzojë”, Rama publikon foton nga Thumana

Kryeministri Rama ka ndarë me ndjekësit një foto, nga vizita që ka zhvilluar në Thumanë. “ SOT NË THUMANË, ATY KU SI SOT NJË VIT NJË...

“Nisim procesin e rindërtimit”, Rama publikon videon nga Thumana

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm në zonën e Thumanës, nga ku ka njoftuar edhe për nisjen e procesit të rindërtimit. Kreu i qeverisë...

“Mos ma përmend Metën, ndjell ters”, Ramës nuk i del inati me presidentin

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se Thumana do të shndërrohet në një atraksion turistik. Ai u shpreh se ka edhe nga ata...

Rama mban premtimet, shtëpi për banorët e Thumanës

Në një bashkëbisedim me banorët e Thumanës, kryeministri Rama tha se viti i ri 2021 do të festohet në shtëpinë e re. Ai ka prezantuar...

PD: Tre pyetje për ministren Balluku për koncesionin Thumanë-Kashar

Së fundmi Partia Demokratike ka ngritur akuza të tjera për koncesionin Thumanë-Kashar–Lekaj. Në një deklaratë për mediat të “Departamentit Antikorrupsion të PD” thuhet se pas...

“U gjetën poshtë tavolinës së bukës”, gazetari përlotet live gjatë raportimit

“Tirana Today” ka vendosur që të risjellë lajmet më të lexuara të vitit 2019 dhe një herë në vëmendjen e lexuesve. Ka shkuar në 22...

Kamera e sigurisë kap momentin kur tërmeti shkund shtëpinë në Thumanë

“Tirana Today” ka vendosur që të risjellë lajmet më të lexuara të vitit 2019 dhe një herë në vëmendjen e lexuesve. Tërmeti me magnitudë 6.4...

Banorët e Thumanës: S’dalim nga hotelet, vetëm nëse shteti ndërhyn me shkop gome

Banorët e Thumanës që i mbijetuan tërmetit dhe ndodhen në hotelet e Shëngjinit, kanë dalë me një vendim. Ata nuk do të lënë hotelet...

Viktimat në Thumanë/Vasili: Ja cilët pushtetarë duhen marrë në pyetje

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka publikuar një video në Facebook, përmes së cilës akuzon qeverinë për viktimat e tërmetit. Në video duket zv.kryeministri Erion...

Të fundit

Infektohet kryeministri i Republikës Serbe

Kryeministri i Republikës Serbe në Bosnje dhe Hercegovinë (RS), Radovan Vishkoviq është infektuar me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Ai u testua...

“Të ndjersitur e të rraskapitur, ata nuk ndalen”, mjekët bëjnë “shqiponjën” me duar

119 të prekur me COVID-19 janë shënuar në Kosovë, nga 420 teste të kryera të martën. Numri i përgjithshëm i të prekurve në Kosovë është 5.237,...

“Meriton vetëm duartrokitje!”, Meta nxjerr videon e Ramës (VIDEO)

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është ndalur sërish tek ndryshimet kushtetuese, ndërsa ka publikuar një video të kryeministrit Edi Rama, e cila daton në...

Kupa e Shqipërisë, Tirana kualifikohet në finale

Tirana është në finalen e Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë kanbë mposhtur Bylisin me rezultatin 2-0, falë golave të Muçit dhe Hoxhallarit. Bardheblutë kanë përmbysur kështu...

Thoshte se pandemia është budallallëk, 37-vjeçari humb jetën 4 ditë pasi ishte infektuar

Ndërsa bota është e gjunjëzuar nga koronavirusi, ka nga ata që janë skeptikë nëse është i vërtetë ky virus. Shumë qytetarë ende nuk binden...